Przejdź do treści
  • lipiec 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

CENTRUM AKTYWNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

Aktualności

Grafika złożona z dwóch części. Po lewej zdjecie 3 osób w białych koszulkach z napisem. Wśród osób jest chłopiec i dwójka seniorów. Po lewej stronie napis 29 kwietnia, Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

W tym tygodniu będziemy obchodzić Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej (29 kwietnia). Z tej okazji zaplanowaliśmy wydarzenia on-line i stacjonarne.
🔵 W poniedziałek o 11.00 serdecznie zapraszamy na międzypokoleniowe spotkanie na ZOOMie „Poznajmy się na wiosnę!”, które poprowadzą praktykantki CAM – Kasia, Zuzia i Weronika.
🔵We wtorek zachęcamy do udziału w międzypokoleniowym slangu.
🔵W środę będziecie mogli zobaczyć, co przygotowała grupa @Granlingual, która w 2020 roku prowadziła w CAM zajęcia języka angielskiego.
🔵W czwartek pokażemy niespodziankę przygotowaną przez uczniów V Liceum im. Józefa Poniatowskiego, uczennice Liceum Plastycznego im. Wojciecha Gersona oraz uczniów i uczennice Szkoły Podstawowej nr 147.
🔵 W piątek o 12.30 odbędzie się happening grupy @LATAwce.
Oprócz tego, od jutra będziemy udostępniać części filmu „Między Pokoleniami”.
Celem obchodów Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej jest promowanie porozumienia i dialogu między różnymi grupami wiekowymi. Pragniemy zwrócić uwagę na wyzwania związane z zanikiem rodzin wielopokoleniowych, rozluźnianiem więzi między dziadkami i wnukami, a także stereotypami na temat starości i młodości. Ideą obchodów jest stworzenie możliwości nawiązania kontaktu między różnymi pokoleniami – uczniami, uczennicami i osobami starszymi.