Przejdź do treści
  • kwiecień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

CENTRUM AKTYWNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

Aktualności

Senior – mentor: edukacyjne wsparcie dla uczniów szkół podstawowych.

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie wraz z partnerami: Warszawską Radą Seniorów, Szkołą Podstawową nr 221 z oddziałami integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskie, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń rozpoczyna realizację projektu Senior – mentor: edukacyjne wsparcie dla uczniów szkół podstawowych.

Projekt będzie rozwijać międzypokoleniowy wolontariat senioralny skierowany do uczniów wolskiej szkoły podstawowej, którzy potrzebują pomocy w odrabianiu lekcji i nauce.

Szukamy chętnych seniorek i seniorów (najlepiej z Woli i sąsiednich dzielnic) z doświadczeniem nauczycielskim/pedagogicznym/ trenerskim, którzy chcą pomóc dzieciom w nauce.

Wolontariat będzie skierowany do uczniów klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej nr 221 na Woli.

Dla uczniów jest to szansa na skorzystanie z bezpłatnej, pozaszkolnej pomocy w nauce. Dla wielu dzieci korzystanie z płatnych korepetycji jest niemożliwe i ogranicza ich szanse na zdobycie lepszych ocen i kontynuowanie nauki.

W projekcie dotrzemy do uczniów, którym rodzice z różnych przyczyn nie są w stanie pomóc w nauce, w tym również dzieci cudzoziemskich.

Wolontariusze będą uczestniczyć w szkoleniu przygotowawczym z metodyki nauczania przygotowanym i przeprowadzonym przez specjalistów z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń.

Uczestnicy szkolenia poznają techniki pracy z uczniem, metod powtarzania materiału, sprawdzania poziomu zrozumienia materiału przez ucznia, ćwiczenia pod kierunkiem nauczyciela oraz prezentowania modelowych rozwiązań. Uczestnicy otrzymają również materiały ułatwiające im późniejszą pracę ze swoimi podopiecznymi. W trakcie trwania projektu dostępne będą również godzinowe konsultacje indywidualne, które w razie potrzeby rozwieją wątpliwości wolontariuszy
i wesprą ich w metodyce nauczania. CAM Nowolipie zapewni też udział w superwizji.

Przed rozpoczęciem spotkań z dziećmi, wolontariusze spotkają się z pedagogiem szkolnym oraz z rodzicami. Podczas spotkania omówimy potrzeby uczniów oraz zasady współpracy.

Pogotowie korepetytorskie, w trakcie których seniorzy będą pomagać uczniom w lekcjach będzie działało minimum 2 razy w tygodniu w godzinach 15.00 – 18.00 w CAM Nowolipie (ul. Nowolipie 25B).

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w projekcie, zapraszamy do kontaktu: 885 568 897 od pn. do pt. w godzinach 9.00 – 16.00 lub mailowo: wolontariat@camnowolipie.pl

 

Działanie jest finansowane ze środków m. st. Warszawy.

Partnerzy projektu: