Przejdź do treści
  • kwiecień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

CENTRUM AKTYWNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

Aktualności

Strzelecka, Stalowa- wolontariat od nowa!

Wolontariat na Pradze

Celem projektu jest rozwój wolontariatu lokalnego skupionego wokół dwóch nowo powstałych miejsc na Pradze-Północ, czyli filii Domu Kultury „Praga” w Pałacyku Konopackiego oraz NASZEJ Klubokawiarni Międzypokoleniowej przy ul. Stalowej 29 prowadzonej przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”. Projekt będzie realizowany w okresie wrzesień – grudzień 2021r.

Wolontariusze i wolontariuszki będą tworzyć ofertę tych miejsc, samodzielnie prowadzić warsztaty, spotkania oraz lokalne animacje (międzypokoleniowe i międzysąsiedzkie) np. warsztaty kulinarne, warsztaty artystyczne, warsztaty z rzemiosła.

Ponadto CAM „Nowolipie” w szczególny sposób będzie włączał osoby zamieszkujące kamienicę międzypokoleniową i osoby starsze, tak aby proponowane działania odpowiadały na rzeczywiste potrzeby seniorów i lokalnej społeczności.

W ramach projektu chcemy łączyć różne pokolenia, pokazywać różne pasje mieszkańców Nowej Pragi i tworzyć wspólnotę sąsiedzką przy udziale dwóch lokalnych instytucji.

W ramach projektu planowane jest zrealizowanie 10 mini projektów/działań wolontariackich.

Finałem projektu będzie organizacja Świątecznego Wydarzenia. W ramach mini – jarmarku świątecznego zaprezentowane zostaną działania realizowane w ramach projektu

Zgłoszenia do projektu:

mail: wolontariat@camnowolipie.pl

tel. 515 211 567 (NASZA Klubokawiarnia Międzypokoleniowa)

Przyjdź na spotkanie informacyjne:

28.09 godzina 18.00 Pałacyk Konopackiego ul. Strzelecka 11/13

30.09 godzina 18.00 NASZA Klubokawiarnia Międzypokoleniowa ul. Stalowa 29