CENTRUM AKTYWNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

Warsztaty dla seniorów poszukujących pracy

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty, które ułatwią poszukiwanie i znalezienie pracy osobom starszym

Już od dziś można zapisać się w Senioralnym Biurze Karier na specjalistyczne, bezpłatne warsztaty. Będą one prowadzone przez Doradców Zawodowych.

• Pierwszy z nich odbędzie się  2 marca 2020 r. w godzinach 9:00 – 14:00. Jego tematem będą Metody poszukiwania pracy. Podczas warsztatów będziecie mogli Państwo uzyskać informacje o rynku pracy w Warszawie, jakie są potrzeby pracodawców. Zdiagnozować swoje potrzeby dotyczące pracy oraz odnieść je do sytuacji na rynku pracy. Dowiecie się jak wygląda jawny i ukryty rynek pracy. Jak szukać pracy? Które metody poszukiwania pracy są najskuteczniejsze. Jak czytać oferty pracy? Na co należy w nich zwracać uwagę? Jak zbudować swoje CV?
  • Drugi, odbędzie się 30 marca 2020r. w godzinach 9:00 – 14:00. Jego tematem jest Przygotowanie do rozmowy z pracodawcą. Podczas warsztatów będziecie mogli Państwo uzyskać informacje  o tym jaką rolę maja dokumenty składane przez was przy ubieganiu się o zatrudnienie. Poznacie ogólne zasady przygotowywania tych dokumentów. Dowiecie się o roli i znaczeniu rozmowy kwalifikacyjnej, poznacie zasady autoprezentacji oraz prowadzenia rozmów z pracodawcą. Poszerzycie swoją wiedzę nt. komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Jakie pytania może zadać pracodawca a jakie osoba ubiegająca się o pracę, przeanalizujecie najczęściej popełniane błędy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na warsztaty obowiązują zapisy.
  •  Zapisy na warsztaty w Senioralnym Biurze Karier od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00, ul. Nowolipie 25b.

Zapraszamy Serdecznie!