Przejdź do treści
  • luty 2023
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    30311234567891011121314151617181920212223242526272812345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Dbam o seniora

AKCJA WOLONTARIACKA „DBAM O SENIORA”

Od początku wybuchu pandemii koronawirusa istotnym zadaniem CAM „Nowolipie” stało się aktywne wspieranie naszych drogich Bywalców i Bywalczyń w dostosowywaniu się do wprowadzanych ograniczeń i obostrzeń. Jak wiemy, najbardziej narażone na rozwinięcie się ciężkiej postaci koronawirusa są właśnie osoby starsze, z obniżoną odpornością i chorobami towarzyszącymi. Stosowanie zasad profilaktyki zakażeń, w tym w ograniczanie kontaktu z innymi osobami i zdrowe odżywianie się, to istotne aspekty funkcjonowania seniorów w czasie pandemii.

Cel akcji

Odpowiadając na wymogi nowej sytuacji stworzyliśmy w CAM „Nowolipie” program wolontariacki „DBAM O SENIORA”. Zaangażowani w niego wolontariusze wspierają nas w dostarczaniu obiadów seniorom korzystającym na co dzień z naszej stołówki.

Profil wolontariusza

Wolontariuszem może zostać osoba dorosła, spoza grup zagrożonych zakażeniem koronawirusem COVID-19, niewykazująca objawów chorób zakaźnych i posiadająca własny środek transportu (samochód, motor, rower etc.).

Zakres działań wolontariackich

Wolontariusze odbierają ustaloną liczbę obiadów z CAM „Nowolipie” (ul. Nowolipie 25b) i dostarczają je seniorom, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, czyli użyciem maseczki i rękawiczek, przemieszczaniem się bez korzystania ze środków publicznego transportu oraz unikaniem kontaktu z seniorem lub zachowywaniem minimum 2 metrów odległości przy przekazywaniu obiadu.

Czas zaangażowania

Posiłki odbierane są przez wolontariuszy z CAM „Nowolipie” od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-12.30. Z każdym wolontariuszem indywidualnie ustalamy częstotliwość i regularność jego zaangażowania (np. codziennie lub 2 razy w tygodniu)

Co oferujemy

Każdy wolontariusz otrzymuje Porozumienie wolontariackie, ubezpieczenie NNW na czas wykonywania działań oraz zaświadczenie o byciu wolontariuszem CAM „Nowolipie” w ramach akcji „Dbam o Seniora”.

Po wznowieniu działań placówki wolontariusze będą mogli poznać codzienne działania CAM „Nowolipie”, spotkać się z seniorami, którym służyli pomocą oraz zyskają dostęp do darmowych szkoleń dla wolontariuszy w CAM „Nowolipie” i z oferty miejskiej.

Jak się zaangażować?

Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby dołączyć do akcji „Dbam o Seniora” w kolejnych tygodniach. Jeśli zainteresowało Cię to działanie, przeczytaj dokumenty załączone na tej stronie i zgłoś się pisząc na adres wolontariat@camnowolipie.pl Jeśli masz pytania związane z akcją, możesz zadzwonić pod nr 723 244 426. Zapraszamy!