Przejdź do treści
  • październik 2020
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    282930123456789101112131415161718192021222324252627282930311

Punkty Wolontariatu Senioralnego

Punkty Wolontariatu Senioralnego

Chcesz zostać wolontariuszem, ale nie wiesz, jak i w co się zaangażować? Skontaktuj się lub odwiedź Punkt Wolontariatu Senioralnego najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Pomożemy Ci znaleźć wolontariat w sam raz dla Ciebie!

Pierwszy w Warszawie Punkt Wolontariatu Senioralnego zaczął funkcjonować w CAM „Nowolipie” w 2018 roku. Jego duży sukces i popularność zainspirowały nas do rozszerzenia działań mających na celu wsparcie seniorów, którzy chcą zaangażować się w wolontariat, ale nie do końca wiedzą, jak to zrobić. Dziś Punkty Wolontariatu Senioralnego istnieją już w czterech dzielnicach: na Woli, na Mokotowie, we Włochach i na Pradze Południe. W Punktach tych dyżurują wolontariusze i wolontariuszki, którzy chętnie porozmawiają o wolontariacie i każdemu pomogą znaleźć ofertę najlepiej dopasowaną do jego zainteresowań, potrzeb i możliwości.

Zapraszamy do kontaktu z Punktami Wolontariatu Senioralnego każdego, kto po przejściu na emeryturę chce zostać wolontariuszem. Dzięki wolontariatowi, niezależnie od wieku, można ciekawie i pożytecznie spędzać czas, robić coś dobrego dla innych, a także poznawać nowych ludzi. W Punktach Wolontariatu Senioralnego każdemu seniorowi pomożemy znaleźć wolontariat w sam raz dla niego.

Z przyjemnością poznamy także osoby młodsze, które chciałyby zaangażować się w działania z seniorami oraz na ich rzecz. Jeśli reprezentujesz organizację lub instytucję organizującą wolontariat i chcesz współpracować z seniorami-wolontariuszami, to zgłoś się do nas. Wpiszemy Twoją ofertę do bazy Punktów Wolontariatu Senioralnego i będziemy wspierać ją promocyjnie. Napisz do nas maila, zadzwoń lub przyjdź w porze dyżuru.

Odwiedź najbliższy Punkt Wolontariatu Senioralnego