Przejdź do treści
  • styczeń 2021
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    2829303112345678910111213141516171819202122232425262728293031

Szukaj wydarzeń w CAM

Termin

Kategorie wydarzeń

Znaleziono
żarówki
EdukacjaEnergiaonlinePrawa konsumentawebinarium
Edukacja

Konsument na rynku energii – rachunki i ceny

07

kwi

wtorek, godz. 15:30 - 16:00

Warszawa,

spotkanie online

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
CAM Nowolipiewww.cam.waw.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

Konsument na rynku energii - rachunki i ceny

Konsumenci zagrożeni ubóstwem energetycznym to jednocześnie grupa szczególnie narażona na praktyki marketingowe nierzetelnych sprzedawców i firm nastawionych na szybki zysk nawet kosztem wprowadzenia konsumenta w błąd w trakcie sprzedaży bezpośredniej – poza lokalem firmy.

Według schematu: do drzwi puka akwizytor i proponuje tańszy prąd, konsument, który już ma problemy z opłatą rachunków chętnie skorzysta z oferty tańszej. Konsument podpisuje umowę, rachunek okazuje się wyższy. Sprzedawca bazował na niewiedzy konsumenta, który nie miał świadomości że jego rachunek za prąd składa się z dwóch opłat, jedna faktycznie jest tą popularnie nazywaną „za prąd” ale jest też druga – za dystrybucję. Zmieniając sprzedawcę konsument musi nadal płacić za przesył energii.

Federacja Konsumentów pomaga konsumentom odstąpić od tak zawartej umowy, nagłaśnia, informuje, przestrzega. Ale najskuteczniejsza jest oczywiście edukacja. Osoba świadomy jak działa rynek energii i świadomy swych praw nie padnie łatwą ofiarą nie do końca rzetelnej firmy.

 Tematyka spotkania:

  • jak czytać rachunek,
  • jakie są podstawowe prawa konsumenta oraz jego zobowiązania jako odbiorcy energii,
  • za co tak na prawdę płacimy, płacąc za energię, kto ustala ceny energii i jakie są popularne taryfy.

Aby wziąć udział w wydarzeniu kliknij TUTAJ

Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć na stronie: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/ oraz https://www.assist2gether.eu/pol-home.

Spotkanie zostanie zorganizowanie w ramach Projektu ASSIST, który uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach program Horizon 2020, umowa grantowa nr 754051.

Zapraszamy serdecznie!