Przejdź do treści
 • lipiec 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w CAM

Termin

Kategorie wydarzeń

Znaleziono
Na zielonym tle widoczne na całej grafice listki lipy - logo CAM. na dole po lewej stronie napis Esnioralne ekodziałania.
ekocamekosenior
Ekologia

Senioralne ekodziałania! odc. 1

10

lip

piątek, godz. 08:00 - 09:00

Warszawa,

online

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
CAM Nowolipiewww.cam.waw.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

Bądź eko!

Dzień dobry w ten letni dzień,

Czy zastanawialiście się kiedyś ile czasu trwa wyprodukowanie torby foliowej?? To tylko jedna sekunda! Torba jest używana średnio przez 25 minut po czym ląduje w koszu na śmieci, na trawniku, klombach, drzewach, niesiona wiatrem spływa do rzeki. Taka niepozorna foliówka rozkłada się przez 400 lat.
Statystyki mówią, że przez torby foliowe umiera na świecie 2 miliony zwierząt, np. zwierzęta morskie mylą jednorazówki z pokarmem, ryby wpadając do foliówek duszą się lub umierają z głodu. Dla ptaków wodnych taka torebka to śmiertelna pułapka, kiedy wpadają do niej podczas nurkowania. Jeśli myślisz, że Tobie nic nie zagraża jesteś w błędzie. Foliówki uwalniają mikroplastiki. Mikroplstiki z akwenów wodnych są przenoszone łańcuchem pokarmowym. W efekcie końcowym mogą trafić na Twój talerz.
Myśląc o środowisku w CAM „Nowolipie” narodził się pomysł podjęcia aktywności w zakresie ekologii. Pojawił się zamysł szycia woreczków wielorazowego użytku, które idealnie zastępują foliowe torebki. W szafach znaleźliśmy nieużywane firany. Przygotowaliśmy instrukcję szycia woreczków. Jakie było nasze zaskoczenie kiedy nasze Seniorki z Samorządem Bywalców Działu Dziennego Domu Pomocy Społecznej na czele chętnie podjęły się zadania uszycia paru woreczków. W niespełna miesiąc zostało uszytych 100 szt. woreczków wielorazowego użytku A kolejne niebawem do nas przybędą. Zdjęcia z akcji.

 • Z woreczkiem możesz śmiało pójść do sklepu czy na targ i spakować do niego produkty sprzedawane na wagę – warzywa, owoce, kasze, orzechy;
 • Woreczki można prać w pralce, mają ładne, kolorowe tasiemki, są miłe w dotyku i nic nie ważą.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i współpracę! Wspólnie możemy wpływać na ochronę środowiska naturalnego, a tym samym nasze zdrowie.
Zachęcamy do śledzenia naszych aktualności, w kolejnym poście dowiecie się co się wydarzyło z naszymi woreczkami wielorazowego użytku.
Osoby, które są zainteresowane otrzymaniem instrukcji szycia woreczka prosimy o wpisanie komentarza pod postem. Prześlemy instrukcję w wiadomości prywatnej.
Zapraszamy! Takie małe działania podejmowane przez nas każdego dnia mogą wiele zmienić.