Przejdź do treści
  • maj 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    29301234567891011121314151617181920212223242526272829303112
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w CAM

Termin

Kategorie wydarzeń

Znaleziono
Dwie dynie.
ekocamekosenior
Ekologia

Senioralne ekodziałania!

06

lis

piątek, godz. 08:00 - 09:00

Warszawa,

online

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
CAM Nowolipiewww.cam.waw.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

Porządki w ogrodzie

Dzień dobry Kochani!
za oknami mamy piękną jesień, przyroda powoli przygotowuje się na przyjście zimy. Na każdym kroku widzimy zachodzące zmiany – liście drzew i krzewów zmieniają barwę i opadają, rośliny jednoroczne obumierają. Część roślin wytwarza owoce i nasiona, które stanowią pokarm dla ptaków i mniejszych ssaków.
W dzisiejszych senioralnych ekodziałaniach pokazujemy Wam jak obecnie wygląda nasz ogród społecznościowy. Ze względu na sytuację epidemiologiczną musieliśmy zrezygnować ze wspólnych prac z Bywalcami i grupą działającą przy naszym ogrodzie. Przygotowaniem ogrodu do zimy zajęli się pracownicy wraz z pomocą młodej mieszkanki Muranowa.
Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z porządków: TU
Przede wszystkim oczyściliśmy rabaty i donice z roślin warzywnych, które powoli obumierały. Zebraliśmy pozostałe pomidory, które dojrzeją na parapecie. Nasza dynia posłuży do wykonania dekoracji, a na zdjęciach zauważycie, że ma nowego kompana.
Część zgrabionych liści została pozostawiona jeżom, które chętnie odwiedzały ogród w okresie wiosennym. Przygotowujemy się również do budowy kompostownika, dlatego nie pozbywamy się usuniętych roślin i liści. Będą one świetnym materiałem do użyźnienia gleby.
Liczymy, że niebawem będziemy mogli spotkać się w ogrodzie z naszymi Seniorami i Seniorkami i sąsiadami. Dbajcie o zdrowie swoje i bliskich – stęsknieni pracownicy CAM „Nowolipie”.