Przejdź do treści
  • lipiec 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w CAM

Termin

Kategorie wydarzeń

Znaleziono
W tle staw w Ogrodzie Krasińskich i park. Na pierwszym planie na dole nqapis: Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Krasińskich.
Ogród Krasińskichspacerywolontariat CAM
Kultura

Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Krasińskich

25

lip

sobota, godz. 10:00 - 11:30

Warszawa,

Ogród Krasińskich

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
CAM Nowolipiewww.cam.waw.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona CAM Nowolipie w serwisie Instagram

W Ogrodzie, jak w soczewce odbiły się losy Warszawy i Polski. Ponad 340 lat historii związanej z magnatami, królami, wybitnymi architektami i ogrodnikami, ale i zwykłymi mieszkańcami Warszawy. Spacer po tym niewielkim parku jest wycieczką w czasy wielkich rezydencji i założeń pałacowych entre cour et jardin. Przez wieki toczyły się w nim zabawy, był miejscem odpoczynku, zażywania leczniczych kuracji, ale także rozgrywających się tam tragedii.

Uczestnicy wycieczki poznają role założeń ogrodowych, osi widokowych tak cenionych w baroku, czy stylizowanego powrotu do natury, modnego w wieku XIX. Ogród Krasińskich to także przykład wpływu, jaki PRL miał nie tylko na architekturę naszego miasta, ale także na jego parki.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane mogą wysłać swoje zgłoszenie na email, lub zgłosić się telefonicznie pod nr telefonu: tel. 723 244 421

Grupa do 10 osób. W związku z tym, że wydarzenie jest organizowane na świeżym powietrzu, możecie Państwo nosić maseczki lub z nich zrezygnować. Prosimy jednak o zachowywanie odległości 2 metrów między uczestnikami.

„Spacery po miejskich parkach dla seniorów” to projekt wolontariacki prowadzony w CAM „Nowolipie”.

PROWADZĄCA:

Oprowadzi Państwa po ogrodzie i przedstawi jego historię Magdalena Łań – historyczka i varsavianistka, zafascynowana dziejami naszego miasta. Spacery po historycznych parkach Warszawy są dla niej przyczynkiem do opowieści o dawnej Warszawie. W przystępny sposób potrafi przybliżyć ludzi i miejsca z przeszłości. Zachęca uczestników spacerów do ożywienia własnej wyobraźni – bowiem zwiedzanie stolicy to przede wszystkim opowieść o nieistniejących już miejscach, kamienicach, pałacach. Historia naszego miasta jest pasjonująca – warto ją poznać w tak przyjemnych i nieoczywistych miejscach jak parki.