Przejdź do treści
 • maj 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  29301234567891011121314151617181920212223242526272829303112
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w CAM

Termin

Kategorie wydarzeń

Znaleziono
Zdjęcie fontanny w Ogrodzie Saskim.
Ogród Krasińskichspacerywolontariat CAM
Kultura

Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Saskim

08

sie

sobota, godz. 09:00 - 12:30

Warszawa,

Ogród Krasińskich

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
CAM Nowolipiewww.cam.waw.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona CAM Nowolipie w serwisie Instagram

Ogród Saski

Zapraszamy do poznania historii Ogrodu Saskiego podczas spaceru z przewodnikiem.

Ogród Saski to ogród królewski, założony na kanwie barokowej zasady „między dziedzicem a ogrodem”. Pomiędzy nimi stawiano pałac. Pałacu już nie ma, dziedziniec stał się placem miejskim. A co z ogrodem? Wycieczka po jego cienistych alejkach przybliży jego burzliwe dzieje, na zawsze złączone z ważnymi wydarzeniami w historii Warszawy i Polski.

Uczestnicy spaceru dowiedzą się podczas jego trwania o wiele więcej niż o samych założeniu ogrodowym – bo o Osi Saskiej i historii Polski w okresie jej tworzenia, a także o okresie późniejszym, czyli np. związków Fryderyka Chopina z tym miejscem. Ogród położony w sercu miasta przez wieki podlegał zmianom. Każde stulecie ujmowało i dodawało do niego elementy, z których część już nie istnieje, inne są nadal obecne.

Oprowadzi Państwa po Ogrodzie i przedstawi jego historię Magdalena Łań – historyczka i varsavianistka, zafascynowana dziejami naszego miasta. Spacery po historycznych parkach Warszawy są dla niej przyczynkiem do opowieści o dawnej Warszawie. W przystępny sposób potrafi przybliżyć ludzi i miejsca z przeszłości. Zachęca uczestników spacerów do ożywienia własnej wyobraźni – bowiem zwiedzanie stolicy to przede wszystkim opowieść o nieistniejących już miejscach, kamienicach, pałacach. Historia naszego miasta jest pasjonująca – warto ją poznać w tak przyjemnych i nieoczywistych miejscach jak parki.

Zbiórka w 2 miejscach (do wyboru):

 1. O godz. 9.30 przed CAM „Nowolipie”, ul. Nowolipie 25B (zebrane osoby pojadą razem komunikacją miejską do Ogrodu Saskiego),
 2. O godz. 10.00 w Ogrodzie Saskim na pl. Piłsudskiego przy krzyżu papieskim.

Grupa do 10 osób. W związku z tym, że wydarzenie jest organizowane na świeżym powietrzu, możecie Państwo nosić maseczki lub z nich zrezygnować. Prosimy jednak o zachowywanie odległości 2 metrów między uczestnikami.

„Spacery po miejskich parkach dla seniorów” to projekt wolontariacki prowadzony w CAM „Nowolipie”.

Oprowadzi Państwa po ogrodzie i przedstawi jego historię Magdalena Łań – historyczka i varsavianistka, zafascynowana dziejami naszego miasta. Spacery po historycznych parkach Warszawy są dla niej przyczynkiem do opowieści o dawnej Warszawie. W przystępny sposób potrafi przybliżyć ludzi i miejsca z przeszłości. Zachęca uczestników spacerów do ożywienia własnej wyobraźni – bowiem zwiedzanie stolicy to przede wszystkim opowieść o nieistniejących już miejscach, kamienicach, pałacach. Historia naszego miasta jest pasjonująca – warto ją poznać w tak przyjemnych i nieoczywistych miejscach jak parki.