Przejdź do treści
  • maj 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    29301234567891011121314151617181920212223242526272829303112
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w CAM

Termin

Kategorie wydarzeń

Znaleziono
Mantykora, czyli mityczny stówr z ogonem i skrzydłami oraz twarzą człowieka. Wykuty w białym marmurze, stoi na postumencie w muzeum.
historia
Edukacja

Wirtualny spacer odc. 41 – Muzeum Archeologiczne w Neapolu

07-13

mar

początek: niedziela, godz. 10:00

zakończenie: sobota, godz. 00:00

Warszawa,

online

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
CAM Nowolipiewww.cam.waw.plIkona serwisu FacebookStrona CAM Nowolipie w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

U stóp Wezuwiusza!

Na chwilę z naszymi wirtualnymi spacerami powrócimy do Europy. Dziś zapraszamy na południe Włoch, do Neapolu. Zamknijcie na chwilę oczy i weźcie oddech. Czy czujecie zapach morza, lekką bryzę na policzkach znad zatoki. Słychać mewy i szum wiatru w drzewach. Z daleka widać szczyt Wezuwiusza. Jego wybuch sprawił, że dziś w Muzeum Archeologicznym możemy oglądać pokaźne zbiory odkopanego z popiołów nieistniejącego już świata. To tu trafia większość wykopanych w Pompejach, Herkulanum i Stabii eksponatów. Strona Muzeum nie oferuje opcji zwiedzania wirtualnego, ale warto na nią wejść.

Strona internetowa Muzeum: https://www.museoarcheologiconapoli.it/en/ 

Proponujemy rozpocząć zwiedzanie strony od zakładki Routes and Collections: https://www.museoarcheologiconapoli.it/en/room-and-sections-of-the-exhibition/. Znajdziecie tam opisy najciekawszych eksponatów i kolekcji.

Kanał YouTube Muzeum znajdziecie wchodząc na link: https://www.youtube.com/channel/UC0aQSzv5pUVb7pAdbRz-FAQ. Niestety większość filmików jest po włosku. Jednak ich oglądanie może wprowadzić Was w nastrój miejsca.

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu (Museo Archeologico Nazionale di Napoli) jest jednym z najważniejszych w Neapolu. Szczyci się najbogatszym i najcenniejszym dziedzictwem dzieł sztuki i zabytków archeologicznych we Włoszech, jest uważane za jedno z najważniejszych muzeów archeologicznych na świecie, jeśli nie najważniejsze pod względem historii rzymskiej. W jego zbiorach znajdują się dzieła z czasów greckich, rzymskich i renesansowych.

Budynek, w którym obecnie mieści się muzeum, to Palazzo degli Studi, zbudowany w 1585 jako „koszary kawalerii”.

Na obiad proponujemy pizzę! Miłego zwiedzania i miłej niedzieli.