Przejdź do treści
  • lipiec 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w CAM

Termin

Kategorie wydarzeń

Znaleziono
Grafika złożona z dwóch części. Po lewej stronie wizualizacja elek=mentów geometrycznych. Po prawej Informacje o wydarzeniu.
historia
Edukacja

Wirtualny spacer odc. 56 – Muzeum iluzji 3D w Kuala Lumpur

13-19

cze

początek: niedziela, godz. 10:00

zakończenie: sobota, godz. 00:00

Warszawa,

online

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
CAM Nowolipiewww.cam.waw.plIkona serwisu FacebookStrona CAM Nowolipie w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

Dziś będziemy spacerować po muzeum niezwykłym. Nie ma w nim eksponatów, jest za to iluzja. Doświadczycie jej, a wszystko to dzięki nowym technologiom. Czy to ma sens?

Muzea 3D zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Pełnią one zupełnie inną funkcję niż tradycyjne muzea z eksponatami, które mają gromadzić zbiory, dokumentować i o nich uczyć. Muzea 3D mają za zadanie przyciągnąć jak największą liczbę turystów i stać się spotem do robienia zdjęć wrzucanych później na portale społecznościowe. Są nowoczesne i interaktywne, więc odpowiadają temperamentowi współczesnego „zwiedzacza”. W muzeum Illusion 3D Art Museum w Kuala Lumpur można spędzić fantastyczny czas podczas wakacji w Malezji. Muzeum oferuje wycieczki-seanse w rozszerzonej rzeczywistości, dzięki czemu w niewielkim pomieszczeniu spotkacie wirtualne dinozaury, drapieżniki czy postaci nie z tej Ziemi. Ponadto zobaczycie 36 ogromnych grafik 3D odwołujących się do znanych dzieł sztuki, kultowych filmów, dzikiej przyrody czy sportów ekstremalnych. Wizyta w tym muzeum to przede wszystkim niezapomniana zabawa dla wszystkich uczestników (zwłaszcza tych najmłodszych). Podczas zwiedzania widzowie stają się częścią wystawy, więc jest to także wyzwanie fotograficzne. Aby magia iluzji zadziałała, zdjęcia trzeba robić w odpowiednim ustawieniu, a zaangażowani pracownicy chętnie pomogą Wam znaleźć idealne ujęcie. Jeśli planujecie wycieczkę do Malezji, koniecznie wpiszcie to muzeum na listę miejsc wartych zobaczenia w Kuala Lumpur!

Źródło: https://planetescape.pl/blog/najdziwniejsze-i-najciekawsze-muzea-swiata/

Stronę internetową Muzeum znajdziecie wchodząc na link: https://museumofillusions.my/

Miłego zwiedzania i miłej niedzieli.