Przejdź do treści
 • kwiecień 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

  O NASZEJ Klubokawiarni

  NASZA Klubokawiarnia Międzypokoleniowa mieści się w pierwszej warszawskiej Kamienicy Międzypokoleniowej przy ulicy Stalowej 29. Cele działania tego miejsca to wzmacnianie wspólnoty mieszkańców i sąsiadów, animowanie wzajemnego wsparcia różnych grup wiekowych, włączanie seniorów do życia społecznego. Zależy nam na integracji międzypokoleniowej i integracji sąsiedzkiej.

  Wygląd Klubokawiarni, jej przeznaczenie, menu i propozycje odbywających się w niej działań zostały opracowane wspólnie z mieszkańcami kamienicy, sąsiadami i urzędnikami. Osoby odwiedzające Klubokawiarnię zgłaszały także swoje pomysły na jej nazwę, a następnie głosowały – tak została wybrana nazwa „NASZA”. Doskonale oddaje ona ideę tego miejsca, które ma być wspólnototwórcze, przyjazne i otwarte. 

  W NASZEJ można napić się kawy i zjeść pyszne ciastko w dobrej cenie, ale też po prostu spędzić czas. Osoby, które skończyły 60 lat,  mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

  W Klubokawiarni  odbywają się cyklicznie dyżury wsparcia cyfrowego seniorów, zajęcia twórcze, wspólne śpiewanie warszawskich piosenek, spotkania z rękodziełem i granie w planszówki. Codziennie można porozmawiać z animatorką o możliwościach współpracy, działaniach sąsiedzkich i międzypokoleniowych, czy po prostu o życiu.

  Klubokawiarnia jest prowadzona przez  Centrum  Aktywności Międzypokoleniowej “Nowolipie”.

  Czekamy na Wasze inicjatywy – chętnie pomożemy zrealizować działania na rzecz sąsiadów. Zapraszamy do dzielenia się pasjami, umiejętnościami i wiedzą. Rozwijamy wolontariat. Współpracujemy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi.

  Sprawdź godziny otwarcia i bieżące wydarzenia na naszym Facebooku (NASZA Klubokawiarnia Międzypokoleniowa, LINK: https://www.facebook.com/NASZA-Klubokawiarnia-Mi%C4%99dzypokoleniowa-101175028990396