KLUBOKAWIARNIA

NASZA dla Ukrainy – zbiórka i kurs języka polskiego

Codziennie zastanawiamy się razem z Wami, jak możemy pomóc ofiarom wojny w Ukrainie.

• Prowadzimy zbiórkę i przekazujemy dary na rzecz Domu Samotnej Matki w Majdanach, który ugościł uchodźczynie z dziećmi, oraz do Praskiego Punktu Pomocy Ukrainie przy ul. Targowej 81.

Możecie przynosić do nas: żywność z długim terminem ważności (np. puszki, konserwy, suche pieczywo, kawa, herbata, słodycze), żywność dla dzieci (np. jedzenie w słoiczkach, musiki), produkty higieny osobistej (np. szczoteczki do zębów, pasty do zębów, żel, mydło, szampon, podpaski), produkty higieniczne dla dzieci (pampersy, mokre chusteczki), środki czystości. Nie przyjmujemy odzieży i butów. Zapraszamy w godzinach otwarcia klubokawiarni.

• Wspólnie z naszą sąsiadką, Kasią Lenarczyk, która jest doświadczoną nauczycielką języka polskiego jako obcego, zorganizowaliśmy kurs języka polskiego dla uchodźczyń i uchodźców. Grupa spotyka się dwa razy w tygodniu. Cieszymy się, że nasi kursanci będą czuli się w Warszawie coraz pewniej.
  • Jeśli masz pomysł na działanie integrujące lub pomocowe – skontaktuj się z nami! Czekamy na wiadomości. E-mail: domaradzka@camnowolipie.pl, tel. 515 211 567