Święto radości, muzyki i kapeluszy #Pokolenia 60

Warszawski Tor Konny na Służewcu już po raz 13. był miejscem niezwykłego święta seniorów. 24 maja odbyła się tam kolejna edycja Dnia Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, który wpisuje się w program obchodów 50-lecia ruchu UTW, przypadającego w 2025 r.

Na uroczyste święto UTW przybyli także m.in.: wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra, poseł Michał Szczerba, dyrektorka Biura Pomocy i Projektów Społecznych Marta Jakubiak, ambasadorka aktywności senioralnej w projektach realizowanych przez UTW i Fundację Ogólnopolskie Porozumienie UTW Laura Łącz oraz przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Wszystkich licznie zgromadzonych seniorów i gości przywitała Krystyna Lewkowicz, prezeska Ogólnopolskiego Porozumienia UTW.

Wyjątkowy, także jubileuszowy, był koncert Krzysztofa Cugowskiego wraz z Zespołem Mistrzów, który świętował na służewieckim torze 55 lat na scenie.

Tradycyjnie gwoździem programu był konkurs kapeluszy, poprzedził go znakomity koncert Krzysztofa Cugowskiego i Zespołu Mistrzów.

Całość zwieńczyły gonitwa koni o puchar UTW oraz piknik rodzinny w parku Białym.