Przejdź do treści
  • listopad 2021
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

EDUKACJA CYFROWA

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. WarszawyWarszawa senioralna, projekty cyfrowe

Edukacja Cyfrowa Seniorów

Istotnym elementem edukacji seniorów jest upowszechnienie wiedzy związanej z obsługą urządzeń zaawansowanych technologicznie. Rozwój i tempo wprowadzania nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych powoduje wykluczenie cyfrowe osób starszych. Skutkiem tego stanu rzeczy jest ich pogłębiająca się izolacja społeczna. Zapraszamy do zapoznania się z programami Urzędu m.st. Warszawy przeciwdziałającemu wykluczeniu cyfrowemu seniorów.

Zapobieganie negatywnym skutkom wykluczenia cyfrowego realizowane jest poprzez specjalistyczne kursy szkoleniowe, głównie z dziedziny obsługi komputerów i poruszania się w Internecie. Szkolenia te dotyczą również obsługi pozostałych, ważnych w życiu urządzeń: telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, bankomatów itd.

Szkolenia te są dostosowane do potrzeb i możliwości poznawczych seniorów i prowadzone są przez osoby odpowiednio przygotowane do kontaktu z seniorami. Innym działaniem zapobiegającym wykluczeniu cyfrowemu jest stworzenie możliwości uczestnictwa w życiu społecznym przy wykorzystaniu sieci internetowej. Często jednak zakup komputera dla wielu seniorów może być zbyt drogi, zatem istotne jest, by mogli oni mieć do niego dostęp w miejscach publicznych, np. w bibliotekach, klubach, kawiarenkach. Stworzenie sieci miejsc dla seniorów z bezpłatnym dostępem do Internetu pozwoli im wykorzystać nabyte umiejętności informatyczne, nawiązywać i utrzymywać kontakty międzyludzkie oraz przełamywać bariery i trudności wiążące się z wykluczeniem cyfrowym. Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora na mapie