Nic nie znika. Jedynie zmienia miejsce 

 

Natalia Początek, Katarzyna Bogucka

Nic nie znika. Jedynie zmienia miejsce

instalacja

konsultacja: Elżbieta Hołoweńko

 

Natalia i Kasia wzięły na warsztat temat (nie)obecności we współczesnym świecie socjal mediów, a także zanikania relacji.

Nic nie znika. Jedynie zmienia miejsce. Tematem naszego projektu jest znikanie. Myśląc o formie pracy myślałyśmy
o dzisiejszym znaczeniu słowa znikam. Czym jest znikanie dla nas osobno i razem. Nasza instalacja artystyczna składa się
z fotografii oraz rzeźb pełniących rolę statywów. Jedno ze zdjęć jest wynikiem zaplanowanej sesji zdjęciowej w ramach odpowiedzi na hasło projektu – Znikam. W jej wyniku powstał nasz wspólny portret na którym nasze twarze razem znikają oraz zlewają się ze sobą w bieli. Każdy ceramiczny statyw powstał z inspiracji kształtem jednego ze zdjęć. Rzeźby nawiązują formą do przedmiotów kruchych i lekkich które na jasnym tle zlewają się z otoczeniem. Teksty pojawiające się na fotografiach oraz na ich tyle, mają za zadanie uświadomić odbiorcę na temat obecności znikania w dzisiejszym świecie. Wszystkie elementy pracy na różne sposoby przedstawiają proces znikania. Zapominania chwil, kruchości przedmiotów czy ulotności słów. Sama praca tworzy w tym czasie kotwicę. Miejsce gdzie zbyt wiele się ze sobą łączy i krzyżuje aby mogło zniknąć.