Trzy osoby siedzą przy stoliku i pokazują przygotowane kartki ze wspomnieniami.

Powakacyjna zbiórka wspomnień

Koniec lata stał się inspiracją dla warszawskich seniorów do utrwalenia wakacyjnych wydarzeń w formie własnoręcznie przygotowanych pocztówek. Nie były to jednak wyłącznie wspomnienia z tegorocznych wakacji – biorący udział w projekcie sięgnęli pamięcią do wczasów sprzed kilku, niekiedy kilkudziesięciu lat. Pocztówki zostały zaprezentowane na wystawie w klubokawiarni CAM. Projekt ewoluował – wspomnienia były rysowane nie tylko na pocztówkach, ale także papierowym obrusie w klubokawiarni CAM. Wspomnienia były bardzo różnorodne – od wyjazdów do Okuninki i Zakopanego, wspólne tańce przy ognisku, loty paralotnią, po nowoczesne graffiti…
Napłynęły także listy z opowieściami. Pan Andrzej Zawadzki przesłał wspomnienie ze swojej „Podróży dawno poślubnej”, do której narysował pocztówkę z flagą Szwajcarii i obrączki. Tak zaczyna się Jego opowieść: „Wreszcie zabrałem żonę w podróż poślubną. Czterdzieści pięć lat po odejściu od ołtarza. Lepiej późno niż wcale – pomyślałem. Ale po kolei. Tak się złożyło, że prawie pół wieku temu, w tydzień po ślubie właśnie, wyjechałem na wymarzoną praktykę studencką do Szwajcarii. Oczywiście sam, bo moja świeżo upieczona żona nie dostała paszportu, bo i nie mogła go dostać – paszporty były wtedy tylko dla studentów. (…)”.

Ciąg dalszy opowieści Pana Andrzeja Zawadzkiego i wiele innych wspomnień można poznać w klubokawiarni CAM.

Projekt jest możliwy do realizacji cyklicznie, a tematy „Zbiórki wspomnień” mogą się zmieniać, i dotyczyć różnych obszarów życia np. wspomnień świątecznych, wakacji zimowych, podróży, rodziny itd.