Przejdź do treści
 • czerwiec 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  2728293031123456789101112131415161718192021222324252627282930
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
KoncertkulturaspektaklsztukateatrWarszawa
Wszyscy
Kultura

13. ERA SCHAEFFERA – Schaeffer Arts Fight

29

paź

piątek, godz. 19:00 - 21:00

Warszawa,

Basen Artystyczny

Bilet: 50 zł

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Warszawska Opera Kameralna https://operakameralna.pl/event/13-era-schaeffera/ Strona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

13. ERA SCHAEFFERA – Schaeffer Arts Fight

13. Edycja Festiwalu Era Schaeffera, organizowanego przez Fundację Przyjaciół Sztuk Aurea Porta.

Celem Festiwalu jest  prezentacja twórczości muzycznej i dramaturgicznej Bogusława Schaeffera w kontekście 80 lat jego życia. Organizatorom udało się stworzyć tradycję corocznych międzynarodowych spotkań artystów skupiających się wokół teatralnej i muzycznej twórczości Bogusława Schaeffera połączonych z możliwością szerokiej  prezentacji starszych i nowych dzieł Artysty w konfrontacji z upływającym czasem.

Reżyseria
Maciej Sobociński

Wykonawcy:
Lidia Bogaczówna
Izabela Warykiewicz
Alicja Węgorzewska

Sean Palmer
Marcel Wiercichowski
Witold Jurewicz
Janusz Radek
Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazone
Paweł Tomaszewski – piano

XIII ERA SCHAEFFERA zaskoczy swoją oryginalną formą jak żadna dotąd. Oparta w całości na schaefferowskim, nieprzewidywalnym dialogu biorących w niej udział Artystów stanie się niekonwencjonalnym pojedynkiem o Człowieka / Prawdę i Istotę Sztuki. Nieoczywiste Zderzenia Myśli i Słów, Muzyki i Dźwięku – Emocje rozpinane i napinane w nieoczywistych konfrontacjach Artystów zbudują Tu i Teraz tego wyjątkowego wieczoru nieprzewidywalną Schaefferowską Strukturę – niepowtarzalny Collage pełen zaskoczeń – uniesień i upadków. Bez Końca – Bez Początku – w Trwaniu i Zapętleniu. Schaeffer Arts Fight to wydarzenie, które zabrzmi wyjątkowo, jednorazowo – by po nieustępliwej, energetycznej Walce o Sztukę – utonąć w Ciszy szeptów – pozostając Niedokończonym, Nienasyconym, Nieskończonym.  

„Czy myśl jest dramaturgiczna, czy nadaje się do przekazywania w teatrze, który jak sądzimy lekkomyślnie – ma nas bawić? Lubię bawić się myślami. Tematem moich utworów dramatycznych będzie zawsze pytanie o możliwościach Człowieka, o jego zdolnościach, o pojemności jego rozumu, o wszystkim co jego dotyczy. Tworząc sytuacje teatralne staram się z nich wydobyć to co w teatrze nazywamy akcją. Aby ową akcję stworzyć, muszę usytuować moich bohaterów, ale w sposób Transcendentny, nie Zwykły, w sposób Nadrealny, nie Rzeczywisty…. Żadnej umowy, żadnych ograniczeń, czas trwania, jego wypełnienie, intensywność akcji, obsada, role przejmowane przez wykonawców – wszystko to powinno być jak najdłużej otwarte, do zadysponowania, kiedy nadejdzie właściwy moment. Należy realizować akcję bez związku, „związki” pojawią się same …. / … /”

(Bogusław Schaeffer)