Przejdź do treści
  • kwiecień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
mokotówspacersztuka
Wszyscy
Kultura

Architektura Górnego Mokotowa / z cyklu Służewskie Spacery ze Sztuką

07

cze

środa, godz. 12:00 - 14:00

Warszawa,

Służewski Dom Kultury

Wstęp wolny

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Służewski Dom Kultury https://sdk.waw.pl/ Strona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Architektura Górnego Mokotowa / z cyklu Służewskie Spacery ze Sztuką

[obowiązują zapisy: z.dubowska@sdk.waw.pl]

Poznaj z nami architekturę Górnego Mokotowa.

Spotykamy się w Królikarni, przed klasycystycznym pałacem projektu Dominika Merliniego. Przejdziemy następnie do ulicy Naruszewicza, oglądając tam m.in modernistyczne domy architekta Jana Koszczyc Witkiewicza i aktorki Jadwigi Smosarskiej. Przy ul. Lenartowicza zatrzymamy się przed willami w stylu dworkowym, ale i funkcjonalistycznym. Wracając pójdziemy znów Pilicką do ulicy Malczewskiego, gdzie na uwagę zasługuje willa Mieczysława Kotarbińskiego powtarzająca motywy architektoniczne kolejki na Kasprowy Wierch. Dalej Krasickiego (tam budynek z ekologiczną zieloną fasadą) do Goszczyńskiego i parku Dreszera, gdzie chwilę odpoczniemy. Wytrwałym proponujemy obejrzeć „Dom pod skarabeuszem” przy ul. Puławskiej i położoną opodal (przy ul. Okolskiej) kamienicę projektu wybitnych architektów międzywojnia – Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy.

Prowadzenie: Barbara Dąbrowska – historyczka sztuki, edukatorka, wieloletnia kierowniczka działu edukacji w Zachęcie. Organizowała wykłady, koncerty, spotkania z artystkami i „Obozy ze szkicownikiem” dla młodzieży z Koła Miłośników Sztuki. Od 2008 roku, już na emeryturze, prowadzi na wystawach w Zachęcie (wspólnie z Marią Kosińską) spotkania dla starszych dorosłych „Patrzeć/zobaczyć”.

O cyklu:

W Warszawie jest wiele galerii i muzeów, gdzie prowadzone są rozmaite działania edukacyjne. Wystawom towarzyszy program wykładów i oprowadzań, organizowane są spotkania z kuratorami i artystkami. Zdarza się tak, że słyszymy o jakiejś ciekawej wystawie dopiero w momencie, kiedy się zamyka. Istnieje też wiele małych, prywatnych galerii prezentujących najnowszą sztukę. Nie zawsze łatwo do nich dotrzeć, a warto znać nazwiska młodych twórczyń i twórców by móc poznawać najnowsze trendy. W naszym cyklu Służewskich Spacerów ze Sztuką proponujemy oglądanie wystaw i spacery po Warszawie w towarzystwie doświadczonych historyczek sztuki i edukatorek. Zimą spotkamy się na wystawach, wiosną spacerujemy po mieście.