Przejdź do treści
 • luty 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  2930311234567891011121314151617181920212223242526272829123
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
Wszyscy
Kultura

„Bliżej siebie” – malarstwo Joanny Głażewskiej

01-30

wrz

warszawa,

Kolegiacka 3

Wstęp wolny

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Centrum Kultury Wilanówkulturawilanow.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

„Bliżej siebie” – malarstwo Joanny Głażewskiej

We wrześniu zapraszamy do galerii Taras Sztuki na wystawę malarstwa Joanny Głażewskiej.
Cisza, wsłuchanie się we własny oddech, kontakt z przyrodą daje nam szczególny rodzaj wytchnienia, którego wielu z nas zwyczajnie już nie pamięta. Cykl „Bliżej siebie” jest próbą zwrócenia uwagi na przyjemność, jaką daje odcięcie się od zgiełku codzienności, szumu informacyjnego, kakofonii obrazów i dźwięków, nadmiaru gigabajtów danych, uzależnienia od bycia on-line.
Czy wyobrażacie sobie, jak to jest wyłączyć telefon, wyjechać na wieś, słuchać śpiewu ptaków, trzymać w zębach źdźbło trawy, patrzeć na przelatujące chmury i zastanawiać się, ile jest tego wszechświata? Spróbujcie… Efekt wow, którego nie znajdziecie w sieci i jakiego nie wyrazi żaden emotikon, gwarantowany.
Joanna Głażewska – absolwentka Wydziału Malarstwa i Rysunku na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wychowała się na Górnym Śląsku, obecnie mieszka i tworzy na wilanowskich Zawadach. Od dziecka, w kontrze do otaczającego ją świata, zauroczona jest światłem i odważną barwą. Chęć abstrakcyjnej ucieczki od PRL-owskiej, robotniczej codzienności oraz tęsknota za nieobecnym kolorem, już wtedy rodziła w jej wyobraźni obrazy nasycone wręcz egzotycznym zderzeniem barw. Uruchamiała wewnętrzną projekcję milionów ulotnych kompozycji, które do dziś autorka przelewa na płótno w nieustającym procesie niemalże kompulsywnego tworzenia.
Jej prace trafiają do firm, instytucji oraz prywatnych kolekcji wymagających nabywców z Polski, Szwajcarii, Niemiec i USA. Systematycznie pojawiają się one także w dekoracji oryginalnych wnętrz rodzimych, jak i międzynarodowych produkcji filmowych, telewizyjnych oraz reklamowych.
Wstęp wolny!