blok urbanistycznyrozmowaspotkanie

wtorek, godz. 18:00 -

Wolskie Centrum Kultury, Obozowa 85

Wolskie Centrum Kulturywww.wck-wola.pl

Blok urbanistyczny to cykl dyskusji na temat faktycznie istniejącej, a niekoniecznie namacalnej architektury miasta, jego struktury powstającej w działaniu i projektowanej wciąż na nowo. To rozmowa i refleksja o mieście wielowymiarowym i wielogatunkowym, przestrzeni zmian i trwania – takiej, w której nieustannie rozgrywanych jest szereg interesów, a ich reperkusje pociągają za sobą kolejne działania, rozbudzają pragnienia, lub przeciwnie, pozbawiają złudzeń. Tak rozumianemu miastu przyglądamy się wspólnie z autorami i autorkami publikacji dotyczących jego różnych aspektów: od mieszkalnictwa i budownictwa, przez muzykę i krajobraz dźwiękowy, po seksualność i inne aktywności mieszkańców i mieszkanek.

Tym razem inspiracją dla spotkania będzie numer Kwartalnika RZUT „Krajobraz”. Rozmowę ze współautorką numeru Natalią Budnik poprowadzi Xawery Stańczyk.

Natalia Budnik – architektka dla krajobrazu, jedna z prowadzących numer Kwartalnika Rzut „Krajobraz”. Od 2019 prowadzi własną praktykę projektową w Warszawie. Współpracuje z biurami architektonicznymi i urbanistycznymi, artystami i instytucjami kultury tworząc strategie krajobrazowe i roślinne w różnych skalach. Interesują ją projekty podkreślające fenomeny natury i jej procesy, w kreatywny sposób adaptujące dynamiczny potencjał zieleni. W latach 2014-2019 związana z kopenhaskim biurem projektowym – SLA (strategy /urbanity / landscape).
Absolwentka Uniwersytetu Kopenhaskiego i tutor kursu Design by Management na tej uczelni.

Dom Społeczny Obozowa 85
+ transmisja online

Jak do nas trafić:
Obozowa 85
bit.ly/wck-dom-spoleczny
Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej lub roweru. Niewielka ilość miejsc parkingowych.
tramwaje: 10, 20, 23, 24
autobusy: 129, 149