Przejdź do treści
 • lipiec 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
blok urbanistycznyksiążkamuzyka
Wszyscy
Kultura

Blok urbanistyczny / Radosław Tereszczuk i Karol Su/Ka

25

maj

wtorek, godz. 19:00 - 20:00

Warszawa,

Wolskie Centrum Kultury

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Wolskie Centrum Kulturywww.wck-wola.pl

Blok urbanistyczny / Radosław Tereszczuk i Karol Su/Ka

Spotkanie online // transmisja na wydarzeniu na Facebooku oraz na kanale YouTube Wolskiego Centrum Kultury

Wolskie Centrum Kultury zaprasza na ósme spotkanie z cyklu “Blok urbanistyczny”. Tym razem inspiracją dla spotkania będzie publikacja ”30 lat polskiej sceny techno” pod redakcją Radosława Tereszczuka, Łukasza Krajewskiego i Artura Wojtczaka. W ramach „Bloku urbanistycznego” spotkają się Xawery Stańczyk, redaktor książki Radosław Tereszczuk oraz artysta Karol Su/ka, autor jednego z tekstów w publikacji. Porozmawiamy między innymi o lokalnych historiach i miejscach w przestrzeni miasta – a zwłaszcza Woli – związanych z techno i pokrewnymi gatunkami muzycznymi. Wyjdziemy jednak poza klucz topograficzny, aby wsłuchać się w zróżnicowaną audiosferę miasta oraz jej echa i ślady w muzyce elektronicznej ostatnich 30 lat.

„Blok urbanistyczny” to cykl spotkań z autorami i autorkami książek, w którym poprzez dyskusję wokół podejmowanych w ich publikacjach tematów związanych z szeroko pojętym miastem z uwagą przyglądamy się sposobom użytkowania, planowania i myślenia o przestrzeni miejskiej. Wraz z gośćmi reprezentującymi różne obszary wiedzy, sprawdzamy z jak wielu różnych punktów widzenia można mówić o mieście, przestrzeni i naszej codzienności. Cykl towarzyszy wystawie-laboratorium „W poszukiwaniu idei osiedla społecznego”, rozmowy i ich dokumentacja zasilać będą bibliotekę laboratorium tworząc skrypt dla osób chcących poszerzać wiedzę z zakresu miasta.

Dotychczas gośćmi Bloku urbanistycznego byli: Joanna Erbel, Stanisław Łubieński, Artur Jerzy Filip, Filip Springer, Olga Grabiwoda i Dominika Janicka z Instytutu Dizajnu w Kielcach, Dorota Kotas oraz Barbara Lewenstein.


Dokumentację spotkań w ramach cyklu można znaleźć na naszym kanale YouTube:


Radosław Tereszczuk. Z Ursynowa, obecnie Śródmieście. Poeta, muzyk, teoretyk i pionier sztuki opartej o technologie. Szara eminencja warszawskich parkietów. Od połowy lat 90 przetańczył niemal każdą imprezę w mieście. Pierwszy koncert zagrał w 1996. Wynalazca, ekspert i konsultant w obszarach takich jak informatyka, telekomunikacja, statystyka, uczenie maszynowe, genetyka i fizyka. Po godzinach rozwija projekt badawczy nowej klasy języków programowania opartej na autorskich odkryciach z zakresu matematyki grafów.

Karol Su/Ka – aktywny uczestnik i współanimator warszawskiej sceny acid house/rave w okresie 1991-94. Autor eksperymentalnych projektów elektronicznych Arkona [1995-2013], Escape From Warsaw [2013-2020] i elektro punkowego Street City Nomad [2006-2014]. Artysta malarz tworzący psychodeliczne post industrialne formy malarskie jako jeden z pierwszych w kraju malujący fluorescencyjne obrazy. Aktywny w stołecznym undergroundzie od 1988 roku.

Xawery Stańczyk – badacz, poeta i redaktor. Doktor kulturoznawstwa, magister kulturoznawstwa i socjologii. Autor rozprawy naukowej Macie swoją kulturę. Kultura alternatywna w Polsce 1978–1996 (2018) nominowanej do Nagrody Giedroycia, na podstawie pracy uznanej za najlepszą rozprawę doktorską z nauk o kulturze w konkursie Narodowego Centrum Kultury w 2016 roku. Współredagował monografie Miasto na żądanie. Aktywizm, polityki miejskie, doświadczenia (2014) i Awangarda/underground. Idee, historie, praktyki w kulturze polskiej i czeskiej (2018). Autor tomów poetyckich: nominowanego do Nagrody Literackiej Nike Skarbu piratów (2013) i Handluj z tym (2015). Laureat stypendium artystycznego m.st. Warszawy oraz grantu Preludium Narodowego