Przejdź do treści
 • październik 2023
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  2526272829301234567891011121314151617181920212223242526272829303112345
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
dżwiękmuzykaspacer dżwiękowy
Wszyscy
Wydarzenia Plenerowe

Blok urbanistyczny. Spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem

09

paź

sobota, godz. 12:00 -

warszawa,

wolskie Centrum Kultury

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Agata Hudomiętwww.wck-wola.pl

Blok urbanistyczny. Spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem

Zapraszamy na spacer dźwiękowy po osiedlu Koło, który poprowadzi Marcin Dymiter.

Słuchanie to proces ciągły, odbywający się nieprzerwanie i nawet w ciszy. Raymond Murray Schafer przygotował program ćwiczeń pomagających w „czyszczeniu uszu”. Ich podstawową formą jest spacer. Umożliwia rozpoczęcie przygody dźwiękowej, refleksję nad dźwiękiem, jego jakością i wpływem, jaki na nas wywiera.

Spacer dźwiękowy (soundwalk) powinno poprzedzać umiejętne zaprojektowanie jego ścieżek. Odbywanie spacerów w różnych miejscach, o różnych porach dnia i w rozmaitych warunkach pogodowych pozwoli zróżnicować krajobrazy dźwiękowe. Spacery dźwiękowe rozpoczyna się od słuchania własnego ciała w czasie ruchu, przez co zostaje nawiązany pierwszy dialog między spacerującym a środowiskiem.

Po spacerze konieczna jest ocena zaobserwowanych krajobrazów dźwiękowych, między innymi wyróżnienie dźwięków przyjemnych i nieprzyjemnych, dźwięków „nieobecnych” i dźwięków sztucznych, modyfikujących naturalny krajobraz dźwiękowy.

Zakup biletów: https://biletyna.pl/inne/Blok-urbanistyczny-spacer-dzwiekowy-z-Marcinem-Dymiterem/Warszawa

——-

Marcin Dymiter – muzyk, autor instalacji dźwiękowych, słuchowisk radiowych, muzyki do filmów i spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Producent muzyczny. Popularyzator wiedzy o współczesnych zjawiskach muzycznych i dźwiękowych. Ważnym polem jego zainteresowań jest krajobraz dźwiękowy (soundscape) i nagrania terenowe (field recording). Gra w projektach emiter, niski szum, ZEMITER oraz innych, efemerycznych formacjach. Wcześniej członek zespołów Ewa Braun, Mapa, Mordy. Jako niezależny kurator związany między innymi z festiwalami Wydźwięki/Resonances (Galeria El, Elbląg) i Control Room (Gdańsk). Wspólnie z Marcinem Barskim jest współtwórcą Instytutu Pejzażu Dźwiękowego oraz pomysłodawcą i kuratorem projektu „Polish Soundscapes”, pierwszej polskiej wystawy prezentującej zjawisko field recordingu. Autor cyklu nagrań „Field Notes”.