historia sztukikulturasztukawykład online

sty

piątek, godz. 19:00 - 20:15

Bilet: 27 zł

Fundacja Art Transferwww.arttransfer.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

Bruno Schulz | wykład online

Zapraszamy na wykład online „Bruno Schulz”

Termin: piątek, 8 stycznia 2021, godz. 19:00

Zapisy: www.arttransfer.pl/zgloszenia

Wykład online odbywa się na platformie Zoom. Prosimy o wcześniejsze zainstalowanie stosownego programu https://zoom.us/

„Potrzebny mi jest towarzysz. Potrzebna mi jest bliskość pokrewnego człowieka. Pragnę jakiejś poręki świata wewnętrznego, którego istnienie postuluję. Wciąż tylko trzymać go na własnej wierze, dźwigać go wbrew wszystkiemu siłą swej przekory – jest trudem i udręką Atlasa. Czasem zdaje mi się, że tym wytężonym ges­tem dźwigania trzymam nic na swoich barkach. Chciałbym móc na chwilę złożyć ten ciężar na czyichś ramionach, rozprostować kark i spojrzeć na to, co dźwigałem”. Twórczość Brunona Schulza wielu może uznać za trudną w odbiorze: dotyczy to z pewnością zarówno pracy literackiej, jak i tworzonych przez artystę grafik. Podobnie jak jego twórczość, charakter Schulza również był wielopoziomowy – z jednej strony zamknięty w sobie wrażliwy introwertyk, z drugiej jego wyobraźnię rozpalała idea dominy, kobiety-wampa.

Spotkanie poprowadzi Maja Wolniewska – historyczka sztuki, kuratorka, krytyczka. Autorka licznych publikacji i recenzji, współpracowała m.in. z Magazynem Szum i kwartalnikiem Aspiracje. Przez kilka lat współpracowała z Domem Aukcyjnym Desa Unicum, pomagając w budowaniu kolekcji i świadcząc usługi z zakresu doradztwa inwestycyjnego. Od 2019 roku związana z Fundacją Artystyczna Podróż Hestii, gdzie odpowiada przede wszystkim za harmonogram wystawienniczy w Pawilonie Sztuki ERGO Hestii i program art brandingowy Fundacji.