bezpłatnebezpłatne wydarzeniaklimatKoncertmuzyka

lis

wtorek, godz. 19:00 - 20:30

Nowy Teatr

Nowy Teatrnowyteatr.org/plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Wydarzenie będzie biletowane bezpłatnymi wejściówkami.

I pula: do pobrania na bilety.nowyteatr.org, od 11.11 od godziny 12:00, do 15.11 do godziny 11:59, lub do wyczerpania.

II pula: do odbioru w kasie teatru, 15.11 od godziny 12:00 do wyczerpania.

Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki.

Climatekeys to projekt koncertowo-edukacyjny, zapoczatkowany przez angielską pianistkę i kompozytorkę: Lolę Perrin.

Kompozytorka, zaniepokojona narastającym kryzysem klimatycznym, zaczęła zadawać sobie pytania, w jaki sposób artystyczna twórczość wpływa na globalne ocieplenie i jakie zmiany mogłaby wprowadzić w systemie pracy i projektowania wydarzeń muzycznych.

Ideą artystki było zorganizowanie serii recitali fortepianowych, połączonych z wykładem znawcy w temacie katastrofy klimatycznej. Autorski pomysł Perrin bardzo szybko stał się międzynarodowym formatem, z którego czerpie wiele pianistek i pianistów na całym świecie,

W tym momencie na jej liście zaproszonych muzyków widnieje około 200 osób. Jedyną polską przedstawicielką projektu jest Joanna Wicherek.
Repertuar każdego koncertu oraz wykład-rozmowa dedykowane są miejscu, w którym sie odbywają. Łączy nas światopoglad: warto dbać o najbliższe otoczenie, bo to my jesteśmy za nie odpowiedzialni.

Joanna Wicherek

Studiowała na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie J.
Romaniuka i R. Sanjines oraz w klasie kameralistyki K. Jankowskiej Borzykowskiej. W 2009, w ramach programu Socrates¬Erasmus, pracowała pod kierunkiem prof. N. Floresa w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. W 2013 ukończyła studia magisterskie w klasie instrumentów historycznych prof. R. Hilla w Musikhochschule Freiburg. Brała ponadto udział w
kursach prowadzonych m.in. przez G.D. Madge’a, A. Orłowieckiego, O. Rusine, S. Esztényiego, R. Maurer, L. Stawarz, K. Drogosz, R. Levina, C. Bosserta, M. Szelesta, B. van Oorta i A. Lubimowa. Jest stypendystką prestiżowej Accademii Villa Bossi we Włoszech. Posiada w swoim artystycznym dorobku artystycznym wiele konkursowych nagród i wyróżnień. Wystepuje w kraju (Filharmonie:
Narodowa, Łódzka, Wrocławska, Podlaska, Świetokrzyska, Studio im. W. Lutosławskiego w Warszawie) i za granicą (Niemcy, Austria, Włochy, Hiszpania, Turcja, Ukraina, Malta, Serbia) wykonując zarówno repertuar solowy, jak i kameralny. Ważnym miejscem w jej karierze był pobyt w RPA (2014 – 2017), gdzie prowadziła działalność koncertowa i pedagogiczna oraz gdzie trzykrotnie
otrzymała nagrode Standard Bank Ovation Award). Współpracowała także m.in. z A. Bauerem, M. Pedziałkiem, T. Światczyńskim, M. Dumiczem, M. Grzybowskim, K. Marianowskim, a także kompozytorami – T. Tidrowem, P. Mykietynem, S. Kupczakiem oraz P. Szymańskim (nagranie muzyki do flmu Macieja Drygasa Cudze listy). Aktualnie prowadzi działalność koncertową i
pedagogiczną w Szwajcarii.
Magdalena Budziszewska

Naukowo zajmuje się analizą narracji, metodami jakościowymi w psychologii, emocjami, tożsamością i rozwojem w biegu życia. Prowadziła badania m.in. z zakresu psychologii rodzin, tożsamości społecznej, psychologii szkolnej i edukacji ekologicznej. Pracowała także, jako praktyk, psychoterapeutka i psycholog szkolny z dziećmi i młodzieżą. Współzałożycielka inicjatywy UW dla Klimatu. Współredaktorka podręcznika do edukacji klimatycznej: Klimatyczne ABC. Interdyscyplinarne podstawy współczesnej wiedzy o zmianie klimatu. Obecnie zajmuje się także emocjami, jakie czują ludzie wobec zmiany klimatu, lękiem i depresją klimatyczną oraz psychologią działania na rzecz ochrony klimatu i środowiska naturalnego. Miłośniczka gór i wszystkiego dzikiego.

Wsparcia finansowego udzieliła European Climate Fundation

Managerką polskiej edycji Międzynarodowego ekorecitalu fortepianowego Climatekeys jest Katarzyna Mykietyn.