bezpłatne wydarzenia dla seniorówedukacjaedukacja cyfrowakomputersenior w WarszawiesmartfonWarszawawarsztaty
Wiek powyżej: 60
Edukacja Cyfrowa

Cyfrowi Debiutanci – oswajamy technologie Podstawy obsługi komputera i smartfona dla osób 60+

sie

Centralny Dom Technologii

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwojufundacjapfr.pl

Cyfrowi Debiutanci - oswajamy technologie Podstawy obsługi komputera i smartfona dla osób 60+

Centralny Dom Technologii w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie z podstaw obsługi komputera i smartfona. Projekt jest skierowany do osób, które skończyły 60 lat i chcą rozpocząć swoją przygodę z technologią.

W czasie 2-dniowych warsztatów uczestnicy poznają podstawy efektywnego i bezpiecznego korzystania z komputera oraz przydatnych aplikacji, w tym wykorzystania popularnych komunikatorów do rozmów z bliskimi.

Warsztaty trwają 3 godziny każdego dnia i odbywają się w małych grupach. Prowadzi je doświadczony edukator, który będzie mógł przeprowadzić każdego uczestnika krok po kroku – od uruchomienia komputera po aktywne korzystanie z wybranych funkcji.

Organizator zapewnia sprzęt i wyżywienie. Warsztaty odbędą się w dniach 25 – 26 sierpnia 10:00 – 13:30 w Centralnym Domu Technologii.

Na szkoleniu poruszone będą zagadnienia:

• Jak obsługiwać komputer?
  • Jak obsługiwać smartfon?
  • Prezentacja użytecznych aplikacji
  • Jak komunikować się zdalnie?
  • Jak być bezpiecznym w sieci?

Warsztaty online

Seniorów, którzy znają podstawy obsługi komputera lub ukończyły szkolenie zapraszamy do udziału w cotygodniowych warsztatach online, które odbywają we wtorki o godz. 12:00 pod linkiem: www.cdt.pl/cyfrowidebiutanci

Zapisy na warsztaty: 694 813 219 lub FORMULARZ

Konsultacje technologiczne

Dodatkowo, osoby mające konkretną trudność z obsługą komputera, smartfona lub wybranej aplikacji mogą skorzystać z bezpłatnej, indywidualnej konsultacji technologicznej. Konsultacje odbywają we wtorki i czwartki w godzinach 13:30 – 14:30. Zapisu można dokonać poprzez FORMULARZ lub pod numerem telefonu 694813219.

Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025