Przejdź do treści
  • marzec 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    2627282912345678910111213141516171819202122232425262728293031
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
centrum edukacji historycznejdebatadebata obywatelskawolskie centrum kultury
Wszyscy
Kultura

Debata Obywatelska. Wojny kulturowe. Agnieszka Graff i Przemysław Witkowski

17

cze

czwartek, godz. 18:00 - 19:00

Warszawa,

Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Wolskie Centrum Kulturywww.wck-wola.pl

Thomas Frank w swym przesławnym, wydanym u nas przez Krytykę Polityczną eseju „Co z tym Kansas” dowodzi, że amerykańskie wojny kulturowe z przełomu lat 80. i 90. były niezwykle powierzchowne i pozwoliły skomponować bardzo irracjonalny krajobraz polityczny, na podstawie uproszczonej polaryzacji.

Religijni zeloci zaczęli głosować na republikanów kompletnie wbrew swojemu ekonomicznemu interesowi, ale za to zawładnięci przez irracjonalną obsesję owych wojen. Polityczni kaznodzieje szli tyralierą do ataku na zepsucie moralne, feminizm, środowiska LGBT i mniejszości etniczne, a na ich tyłach żandarmeria złożona z neoliberalnych ekspertów ekonomicznych po cichu tworzyła ordynację podatkową, na której tracili najwięcej biedni religijni wyborcy.

Czy Polska jest sceną rekonstrukcji owych wojen, czy polem ich kolejnej bitwy?

Porozmawiamy o tym w ramach kolejnej Debaty Obywatelskiej Centrum Edukacji Historycznej Wolskiego Centrum Kultury. Naszymi gośćmi będą Agnieszka Graff i Przemysław Witkowski. Rozmowę poprowadzi Radosław Korzycki.


17 czerwca
godz. 18:00
WCK Działdowska 6

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: wejsciowki@wck-wola.pl

Uwaga! Osoby posiadające certyfikat świadczący o przejściu pełnego cyklu szczepień przeciw Covid 19 nie wliczają się do limitu obowiązującego podczas wydarzeń. Prosimy o zgłaszanie.

Fotografia: Jose Luis Magana


Agnieszka Graff – pisarka, tłumaczka i publicystka związana z ruchem feministycznym, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka, doktor habilitowana nauk humanistycznych. Członkini zespołu Krytyki Politycznej oraz członkini rady programowej stowarzyszenia Kongres Kobiet. Pracuje w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Wykładała też na podyplomowych gender studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Przemysław Witkowski – dziennikarz, publicysta, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, nauczyciel akademicki. Jest specjalistą od ruchów i grup radykalnych. Zajmuje się także związkami ideologii i popkultury w filmie, serialu telewizyjnym, komiksie, muzyce rozrywkowej, ze szczególnym naciskiem na propagandę polityczną, w szczególności polską oraz kwestiami mniejszości etnicznych i religijnych w Polsce i regionie, a także ich znaczeniu politycznym.

Radosław Korzycki – dziennikarz, publikował w m.in. „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską, oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA.