Przejdź do treści
 • grudzień 2022
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  282930123456789101112131415161718192021222324252627282930311
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
Wszyscy
Sport i Rekreacja

Dobrze starzejące się miasto | spacer w ramach cyklu NOWY KRAJOBRAZ

24

kwi

niedziela, godz. 12:00 - 14:00

Warszawa,

Nowy Teatr

Bilet: 10 zł

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Nowy Teatr w Warszawienowyteatr.org/plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Spacery odbywają się we współpracy z Towarzystwem Krajoznawczym KRAJOBRAZ

W jaki sposób można dopasować zachodzące w mieście procesy do tradycyjnie rozumianych kategorii młodości i starości? Co w mieście wydaje nam się nowe, a co dawne? Czy dzięki podejmowanym rewitalizacjom wiek nie ma znaczenia, a kanony wyznaczane są przez odpowiedni make-up? A może to właśnie bruzdy i pęknięcia w tkance miasta opowiadają najciekawsze historie? W naszym spacerze weźmiemy pod uwagę scenografię miejskiej codzienności, rozpadające się budynki i pięknie odrestaurowane kamienice, a także jej nieoczywistych aktorów takich jak niedawno nasadzone łąki kwietne, czy obecne od wieków korzenie. Przyjrzymy się, jak miasto prezentuje i eksponuje starość, a także spróbujemy przyłapać momenty narodzin i młodości. Trasa spaceru obejmuje przejście od siedziby Nowego Teatru do Doliny Służewieckiej.

Spacery są propozycją familijnego / kolektywnego / międzypokoleniowego wyjścia na/w miasto wokół refleksji o tym, co nas otacza. Jak determinują nasze funkcjonowanie obiekty, natura i architektura w miejscu, w którym żyjemy. Spotkania to również możliwość niecodziennego spojrzenia na nasze miasto.