festiwalkameralnaKoncertmuzykamuzyka klasyczna

Bielański Ośrodek Kultury

BIELAŃSKI OŚRODEK KULTURY bielanski.waw.pl

Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach | Koncert na cztery ręce

AGNIESZKA KOZŁO & KATARZYNA EWA SOKOŁOWSKA od 25 lat tworzą jeden z  czołowych polskich duetów fortepianowych Ravel Piano Duo, uhonorowany wieloma nagrodami, koncertujący w Polsce, Europie i Azji. Duet kształcił się w  Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej oraz w Hochschule für Musik und Theater Rostock w klasie mistrzowskiej duetu fortepianowego Hansa-Petera Stenzl i  Volkera Stenzl gdzie w 2005 r. uzyskał dyplom studiów koncertowych Konzertexam z najwyższym odznaczeniem. Obszerny repertuar zespołu obejmuje kompozycje na cztery ręce i dwa fortepiany od epoki baroku do czasów obecnych. Od kilku lat działalność pianistek skoncentrowana jest na polskim repertuarze duetowym, jego badaniu, redakcji, wykonawstwie i nagraniach. Działalność ta zaowocowała stworzeniem cyklu płytowego Polski kalejdoskop, w którym do tej pory ukazały się trzy albumy: A Polish Kaleidoscope (uhonorowany nagrodą Polskiej Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2016), A Polish Kaleidoscope 2 (nominacje do nagrody FRYDERYK 2018 w dwóch kategoriach: Album roku muzyka kameralna oraz Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej), Polish Kaleidoscope 3. Dance music for 4 hands (2019). W 2020 r. artystki dokonały pierwszej kompletnej rejestracji dzieł na cztery ręce Zygmunta Noskowskiego (nominacja do nagrody FRYDERYK 2022 w kategorii album roku muzyka kameralna – duety).

Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska zajmują się ponadto pracą pedagogiczną wykładając na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w  Warszawie, w  Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w  Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie oraz na licznych kursach muzycznych.

Program:

• Zygmunt Noskowski – Polonez A-dur op. 42 nr 2  Espérance
  • Zygmunt Noskowski – Mélodies ruthéniennes op.33 nr 1-4
  • Maurycy Moszkowski – Cortège et Gavotte op. 43
  • Ignacy Jan Paderewski – Album tatrzańskie (wybór)
  • Zygmunt Noskowski – Morskie Oko uwertura koncertowa
  • Zygmunt Noskowski – Fantazja góralska