festiwal mozartowskiKoncertkulturaMozartmuzykasenior w WarszawiesztukateatrWarszawa

Gala Finałowa 31. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie – Mozart Night vol. 2

Cavatina Tradito, schernito
Duet Il core vi dono
Finale Stelle, che veggo

Zapraszamy Państwa na Galę Mozart Night, niezwykły spektakl gdzie Don Giovanni może zaśpiewać do Fiordiligi, Idomeneo spotyka Królową Nocy, to magia. Magia, która za chwilę udzieli się Państwu.

Dwuczęściowe show mozartowskie, w którym – jak w szekspirowskim Śnie nocy letniej – mylą się kochankowie, pojawiają się niezapowiedziani goście, dochodzi do zaskakujących qui pro quo. Podstawą fabularną jest Così fan tutte, ale w trakcie tej przedziwnej i przepięknej nocy usłyszymy także wyimki z Don GiovanniegoWesela Figara oraz Czarodziejskiego fletu.

Nasi młodzi bohaterowie doświadczą przygód, zamiany ról, niespodziewanych połączeń, podmiany partnerów, które – być może – tylko ta noc może wytłumaczyć i wyjaśnić. A wszystko po to, by powrócić do siebie: być może mądrzejsi, bardziej doświadczeni, czulsi.

Wspaniały wydarzenie muzyczne, do własnego scenariusza wyreżyserował Tomasz Cyz. Katarzyna Szymańska przygotowała scenografię, łącząc w dość nieoczekiwany sposób różne światy i inscenizacje. Nieoczywistą choreografię wyczarowali dla Państwa Sebastian Piotrowicz i Natalia Jóźwiak. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Radosława Kamieniarza.