Przejdź do treści
 • lipiec 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
12 Festiwal Oper BarokowychEdson ScheidJoyce DiDonatokoncert na żywokulturamuzykaoperaOrkiestra Il Pomo d’Oroosoby 60+seniorsenior 60+senior w WarszawieseniorzysztukateatrWarszawa
Wszyscy
Kultura

Gala otwarcia XII Festiwalu Oper Barokowych Joyce DiDonato

02

wrz

poniedziałek, godz. 19:00 - 21:00

Warszawa,

Studio koncertowe Polskiego Radia im Witolda Lutosławskiego

Bilet: 300.350 zł

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Warszawska Opera Kameralna https://operakameralna.pl/event/gala-otwarcia-xii-festiwalu-oper-barokowych/ Strona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Gala otwarcia XII Festiwalu Oper Barokowych Joyce DiDonato

Gala otwarcia XII Festiwalu Oper Barokowych

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

EDEN

Joyce DiDonato

 

Orkiestra Il Pomo d’Oro

 

DYRYGENT

Edson Scheid

Wydarzeniem otwierającym 12. edycję Festiwalu Oper Barokowych będzie koncert „Eden” w wykonaniu światowej sławy gwiazdy Joyce DiDonato (Jest laureatką niezliczonych nagród w tym otrzymała 3 nagrody Grammy i 11 nominacji do nagrody Grammy) i orkiestry Il Pomo d’Oro, z którą artystka wydała album „Eden”. Supergwiazda opery Joyce DiDonato od dawna jest artystką, która poświęciła się tworzeniu i inicjowaniu projektów, które stanowią wyzwanie i pobudzają publiczność, wykraczając poza fizyczne ograniczenia sali koncertowej.

EDEN to najnowsza wieloaspektowa inicjatywa Joyce DiDonato, w której łączy muzykę, dramat i edukację, aby stawić czoła pytaniom o nasz indywidualny związek z Naturą.
Z każdym mijającym dniem“, pisze Joyce DiDonato, “coraz bardziej ufam doskonałej równowadze, zadziwiającej tajemnicy i sile przewodniej otaczającego nas świata przyrody, jak wiele Matka Natura ma nam do przekazania. EDEN to zaproszenie do powrotu do naszych korzeni i zbadania, czy łączymy się tak głęboko, jak to tylko możliwe, z czystą esencją naszej istoty, aby stworzyć nowy EDEN od wewnątrz i zasiać nasiona nadziei na przyszłość“. Album Eden otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii „Best Classical Solo Vocal Album”.

DiDonato występuje na największych scenach operowych świata: Metropolitan Opera, Lyric Opera of Chicago, Houston Grand Opera, San Francisco Opera i Santa Fe Opera, a także na scenach Amsterdamu, Barcelony, Genewy, Londynu, Mediolanu, Monachium, Paryża, Tokio, Wiednia i Berlina, dając recitale i koncerty w londyńskiej Wigmore Hall, amsterdamskiej Concertgebouw, nowojorskich Carnegie Hall i New York Philharmonic, Cleveland Orchestra, San Francisco Symphony, Orchestre National de Paris i innych.