Przejdź do treści
 • październik 2023
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  2526272829301234567891011121314151617181920212223242526272829303112345
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
festiwalperformancespektaklteatr
Wiek powyżej: 60
Kultura

Każda próba skończy się zmiażdżonymi ciałami i pogruchotanymi kośćmi | Międzynarodowy Festiwal Nowa Europa. Ucieczka do przodu.

20

paź

czwartek, godz. 20:00 - 21:30

Warszawa,

Nowy Teatr

Bilet: 35 zł

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Nowy Teatr w Warszawienowyteatr.org/plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Pierwszy spektakl Jana Martensa prezentowany w Polsce.

Tytuł odnosi się do oświadczenia chińskiego prezydenta Xi Jinping wygłoszonego w związku z prodemokratycznymi protestami w Hongkongu, który powiedział, że „każdy kto spróbuje podzielić Chiny, w którejkolwiek części kraju, skończy ze zmiażdżonym ciałem i pogruchotanymi kośćmi”. Jan Martens, wychodząc od brutalnego języka podżegającego do przemocy fizycznej, tworzy na scenie odę do obywatelskiego nieposłuszeństwa. To oda do buntu i wyłamywania się spod opresyjnych norm – pieśń o bezsensie postępu i gloryfikacji bezruchu.

Grupa siedemnaściorga tancerzy i tancerek – spośród których najmłodsza osoba ma 17, a najstarsza 70 lat – tworzy na scenie społeczeństwo w miniaturze. Ich taniec jest intensywny, fizyczny, narracyjny; brutalny, bezwstydnie romantyczny i zawieszony pomiędzy. W czasach skrajnych polaryzacji, członkowie grupy szukają własnego głosu w tańcu i poza nim. Każda i każdy, wspólnie, tworzą grupę odrębnych tożsamości. Jedna po drugiej zajmują miejsce na scenie tak, by zapewnić sobie niezbędną przestrzeń, ale jednocześnie – nie skraść światła reflektorów pozostałym. Towarzyszy im ścieżka dźwiękowa, na którą składają się protest songi z różnych epok – od Henryka Góreckiego przez Max Roach & Abbey Lincoln po Kae Tempest.

 

Co się stanie, jeśli zdecydujemy się nie podążać za tłumem?