Przejdź do treści
 • grudzień 2022
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  282930123456789101112131415161718192021222324252627282930311
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
wycieczkawycieczka autokarowaZłota Kaczka
Wszyscy
Kultura

Kazimierz Dolny i Kozienice (wycieczka autokarowa) ze Złotą Kaczką

08

paź

sobota, godz. 08:00 - 19:30

Warszawa,

Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka"

Bilet: 200 zł

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka"www.zlotakaczka.waw.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

„Kazimierz Dolny i Kozienice ” 08.10.2022 g. 8:00

Głównym punktem wyjazdu jest Kazimierz Dolny malowniczo położony nad Wisłą. Tutaj na początek odwiedzimy Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego ulokowany w imponującym, oryginalnym, XVI-wiecznym Spichlerzu Ulanowskich. Otwarta po długiej przerwie placówka nie tylko zaznajomi nas z florą i fauną lessowych wąwozów – zachwyca również oryginalną więźbą dachową sprzed kilkuset lat oraz panoramą miasta z tarasu widokowego. Następnie udamy się do Kamienicy Celejowskiej – także na nowo udostępnionej zwiedzającym. Zaliczana do najcenniejszych budowli zabytkowych w Polsce mieści kolejny oddział Muzeum Nadwiślańskiego i wystawę o kolonii artystycznej Kazimierza Dolnego, bodaj jedynej, która zachowała nieprzerwaną ciągłość pośród wszystkich innych kolonii europejskich. Następnie przewidujemy czas wolny, podczas którego będzie można przekąsić to i owo w – dajmy na to – zabytkowych, drewnianych jatkach żydowskich przy Małym Rynku. W dalszej kolejności spacerując wspólnie wspomnimy kazimierskie zabytki i udamy się Wąwozem Małachowskiego do willi „Pod wiewiórką”, czyli dawnego domu Marii i Jerzego Kuncewiczów z cennym wyposażeniem i pamiątkami.

W drodze powrotnej zajrzymy do miejscowości Kozienice, by odwiedzić tamtejsze Muzeum Regionalne, którego siedzibą jest oficyna dawnego XVIII-wiecznego zespołu pałacowego, należącego do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W otaczającym obiekt parku kryją się ciekawe rzeźby z kolumną upamiętniającą narodziny Zygmunta I Starego – poprzedniczką warszawskiej kolumny Zygmunta III Wazy!

Zapraszamy! Będzie złotokaczkowo, czyli sympatycznie, relaksująco i oczywiście interesująco! Wyjazd z parkingu dla autokarów przy ulicy Królewskiej (obok Ogrodu Saskiego) o g. 8:00 i powrót w to miejsce ok. g. 19:30. Koszt wycieczki: 200 zł. Dodatkowe kieszonkowe przyda się na lokalną kazimierską pamiątkę, którą jest chałka w kształcie kogutka.

Cena zawiera: bilety wstępu, przejazd autokarem, opiekę licencjonowanego pilota wycieczek i licencjonowanych przewodników podczas trasy i w miejscach zwiedzania, indywidualne nagłośnienie, ubezpieczenie NNW.

Prosimy o rezerwacje telefoniczne: 692002170, mailowe: info@zlotakaczka.waw.pl
oraz bezpośrednie: wybieramy swoje miejsca w autokarze wraz z wpłatą.                                     Zapisane osoby poinformujemy o szczegółach.
www.zlotakaczka.waw.pl