Przejdź do treści
 • grudzień 2022
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  282930123456789101112131415161718192021222324252627282930311
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
Koncertkoncert na żywomazowszeorkiestra
Wszyscy
Kultura

Koncert Młodej Orkiestry Nowego Teatru: Ludowo na nowo / Концерт фольклор на ново

14

cze

wtorek, godz. 18:00 - 20:00

Warszawa,

Nowy Teatr

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Nowy Teatr w Warszawienowyteatr.org/plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Koncert odbędzie się w barze Letnia, a w razie deszczu w Świetlicy Nowego Teatru.

Tradycyjna muzyka Mazowsza i inne ludowe melodie w nowych aranżacjach.

Wstęp wolny

Koncert jest finałem muzycznych spotkań orkiestry w sezonie 2021/2022. To kolejny nieoczywisty przystanek w drodze muzycznej od wykonywania kompozycji polskich kompozytorów, poprzez twórczość własną do reinterpretacji i aranżacji melodii ludowych. Ale tradycje Mazowsze to nie tylko oryginalna i bogata podróż muzyczna, ale pełne kulinarnych smakołyków stoły. Dziś polskie kuchnie regionalne zyskują nowe smaki, głównie dzięki nowym gościom i tradycjom kuchennym, które ze sobą niosą. Tym razem oprócz dzielenia się muzyką zapraszamy do poznawania regionalnych tradycji kulinarnych.

Chcemy zapraszać do wspólnego muzykowania i gotowania. Wymiany nut i przepisów, dźwięków i smaków. Tych tradycyjnych i tych nowych. Spotkajmy się przy wspólnym stole muzyki.

Podczas koncertu pojawią się aranżacje i interpretacje pieśni tradycyjnych z Mazowsza, m.in: Wiatrak, Śpiew chodzących dziewcząt, Sakłak, Owcarecek, Kujawiak, Koziel, Gadga.

Młoda Orkiestra Nowego Teatru to edukacyjna alternatywa dla wszystkich, którzy marzą o śpiewaniu i grze na instrumentach. Spotykamy się raz w tygodniu w Świetlicy, cyklicznie organizujemy koncerty w przestrzeni Nowego Teatru. Orkiestrę prowadzi Dagna Sadkowska – skrzypaczka, solistka i kameralistka – oraz Sean Palmer – kompozytor, dyrygent. W repertuarze zespołu znajdują się piosenki współczesnych kompozytorów, utwory ze spektakli teatralnych, znane fragmenty muzyki filmowej oraz własne, autorskie kompozycje.

Kierownictwo muzyczne: Dagna Sadkowska, Sean Palmer
Kurator: Jakub Drzastwa
Koordynator techniczny: Olgierd Dobraszak