Przejdź do treści
  • wrzesień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    262728293031123456789101112131415161718192021222324252627282930123456
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
bezpłatne wydarzenia dla seniorówcoachingfotografieKARTYkulturaosoby 60+przemijanieprzewodniksenior 60+senior w Warszawiespotkaniewycieczkawykład
Wszyscy
Warsztaty i Szkolenia

KULTURALNA JESIEŃ – Refleksje o przemijaniu. Jak zachować i pielęgnować wspomnienia.

24

paź

poniedziałek, godz. 17:00 - 19:00

Warszawa,

Biblioteka Publiczna "Przy Baleya"

Wstęp wolny

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Fundacja Seniorwizacjawww.facebook.com/seniorwizacjaStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

Jak zachować i pielęgnować wspomnienia.

Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych – młodych i mniej młodych. Będziemy rozmawiać o przemijaniu. Dlaczego warto kultywować wspomnienia, nie tylko rodzinne, dlaczego warto dbać o przeszłość i zachować je na przyszłość.
Warto przekazać trochę historii młodym ludziom. Pokazać też, że historia lubi się powtarzać, że dziadkowie i pradziadkowie są ludźmi z krwi i kości i w młodości też byli aktywni, dowcipni i awanturniczy. Mimo trudnych czasów (wojny i powojnia) kochali, tworzyli rodziny, doświadczali śmiesznych historii, ale też trudnych przeżyć.
Warto być seniorem proaktywnym, samemu zachować historie, przepisy, informacje o rodzinie, to co wiemy. W każdym pokoleniu pada stwierdzenie „nie zdążyłam zapytać Dziadka/Babci/Wujka”. Bo będąc młodym nie myślimy o przeszłości, patrzymy w przyszłość. Ale przychodzi moment refleksji i wracamy do korzeni.
Każde pokolenie wraca do korzeni. Możemy to naszej młodzieży ułatwić, opisać zdjęcia, spisać ulubione rodzinne przepisy, czy nagrać swoje najciekawsze wspomnienia. Bo historię tworzymy wszyscy naszym codziennym życiem, naszymi rodzinnymi zdarzeniami, anegdotami, jedzeniem i doświadczeniem. Nie pozwólmy
jej zniknąć.
Anna Domaradzka-Lech, life coach, specjalistka międzykulturowa oraz Porozumienia Bez Przemocy. Autorka kart o przemijaniu, innowatorka społeczna.
Wielbicielka rodzinnej historii, zbieraczka rodzinnych przepisów kulinarnych.
Wydarzenia międzypokoleniowe skierowane w szczególności do osób 60+ z terenu Rakowca, bezpłatne dla wszystkich uczestników.
Zapisy:
* telefonicznie pod nr. 798 505 401
PON 10-12
* mailowo: seniorwizacja@gmail.com
Limit miejsc: 14 osób
Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawy