Przejdź do treści
  • styczeń 2025
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    30311234567891011121314151617181920212223242526272829303112
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
Wiek powyżej: 60
Kultura

Metoda na serce. Śledztwo / reż. Katarzyna Szyngiera / Dni Seniora

24

sty

piątek, godz. 19:00 - 21:30

Warszawa,

Teatr Powszechny

Bilet: 40 zł

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie Spektakl "Metoda na serce. Śledztwo" Strona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Dla jednej była szlifierką diamentów, dla drugiej przyjaciółką amerykańskich prawników, dla trzeciej słynną artystką. On z kolei był wpływowym prokuratorem, niekiedy szefem banku, a czasem po prostu ochroniarzem w supermarkecie… Głośna historia Agaty i Jana ma swój ciąg dalszy i wraca w spektaklu teatralnym.

„Czy kogoś zamordowano? Czy kogoś uprowadzono? Na podstawie jakiego paragrafu my mamy przyjechać?” – pytali policjanci. „Najbardziej niesamowita i nietypowa sprawa w mojej karierze detektywistycznej i policyjnej” – rozkładał ręce emerytowany szef CBŚ.

Spektakl śledczy w reżyserii Katarzyny Szyngiery, niedawnej laureatki Paszportu „Polityki”, powstał na motywach pierwszego sezonu podcastu „Śledztwo Pisma”, którego autorem jest reporter Mirosław Wlekły.

„To ona była reżyserką! I scenarzystką jednocześnie” – domyśla się jedna z ofiar. A może tylko „wykonawczynią pewnego planu”?

A co jeśli znany psycholog kryminalny ma rację mówiąc, że „trzeba najpierw samemu to przeżyć, żeby w pełni zrozumieć”?

***

Spektakl rekomendowany widzom od 18. roku życia.
W spektaklu wykorzystywane są: dym sceniczny i efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na te efekty prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Oparty na podcaście śledczym spektakl, opowiadający o psychopatycznej skłonności do konfabulacji, a nawet bardziej – o ludzkiej podatności na manipulację. Rozgrywa się w pomysłowej i nietypowej scenografii, okazuje się być mocnym eksperymentem formalnym. Jest w nim miejsce i na prawie godzinny film, i na monologi odgrywane daleko od sceny, i na niezwykłe rodzaje obecności. A także: bardzo poruszające, prawdziwe nagrania wspomnień ofiar przemocy psychicznej i fizycznej.

Przemysław Gulda , Gulda Poleca, „Gazeta Wyborcza”

Obsada