Przejdź do treści
 • lipiec 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
kompozytorkoramuzykapepolpłytaPremieraspotkaniewiolonczela
Wszyscy
Kultura

Michał Pepol. Kora nieskończoność. Spotkanie premierowe

31

sie

środa, godz. 20:00 - 21:30

Warszawa,

Nowy Teatr

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Magdalena Szymczaknowyteatr.org/plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Jakie znaczenie w życiu Kory miała ósemka? W domu dziecka, w otoczonym złą sławą Jordanowie, dzieci nie miały imion tylko numery. Kora była ósemką. Ludzka istota zredukowana do numeru, diabelska reifikacja trzyletniego dziecka. Ósemka odwrócona jest tą złowrogą ósemką przekształconą w znak nieskończoności.
Kamil Sipowicz

Kora nieskończoność to solowy debiut fonograficzny Michała Pepola. Płytę skomponował w latach 2019-2020, korzystając z prywatnych, nieznanych światu, nigdy nie wydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, które otrzymał od Kamila Sipowicza. Intrygujący, ale jednocześnie wymagający proces odzyskiwania nagrań z odnalezionych 24-śladowych taśm studyjnych, które często były ledwie czytelne, wymagał niesamowitego pokładu energii. Płytę tworzą aranżacje i remiksy istniejących utworów, ale przede wszystkim zupełnie nowe utwory, łączące w sobie pop, rock, muzykę klasyczną, osobliwe słuchowisko i awangardową alternatywę.

Kamil Sipowicz: Na tyle znam Korę, że z ręką na sercu mogę powiedzieć, że pokochałaby samego Michała i natychmiast zaliczyłaby go do swojego kosmosu.

Mariusz Szczygieł: Ta płyta w zaskakujący dla mnie sposób zbliża do Kory… Michał Pepol nie jest na tej płycie tylko muzykiem i kompozytorem, ale czarownikiem.

Mela Koteluk: Czasami w momencie zasypiania zdarza się to nieuchwytne zjawisko, gdy trudno odróżnić, co jest jawą, a co snem, i taki jest właśnie ten album. We wszechstronnych kompozycjach Michała Pepola Kora brzmi jak wewnętrzny głos i jest to niezwykle charyzmatyczna narracja. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że wydanie to poruszy wyobraźnię i wywoła realne przeżycia w tych, którzy tęsknią za Korą i wciąż uczą się jej nieskończoności. Wielowymiarowy i zachwycający album!

Adam Suprynowicz: Ta płyta powstała z przywiązania, fascynacji i tęsknoty. Jest fonograficznym współistnieniem dwojga artystów, którzy nigdy się nie spotkali. Michał Pepol wychował się, jak wielu z nas, na piosenkach Kory i Maanamu. Jest muzykiem klasycznie wykształconym, współtworzy renomowany w świecie Royal String Quartet. Poszukując własnego głosu jako solista i kompozytor, gromadził dźwiękowy materiał, który nie miał pierwotnie zastosowania. Brzmienia, nagrania rozmaitych przestrzeni i ytuacji, dźwięki wyobrażone. Szukał bardziej sprecyzowanych znaczeń, które je otworzą. Teksty Kory okazały się kluczem.”

Michał Pepol – wiolonczelista, kompozytor, współzałożyciel Royal String Quartet, producent oraz autor muzyki teatralnej. Artysta, którego twórczość nie mieści się w ramach jednego gatunku. Wiecznie głodny nowych doświadczeń, nieoczywistych dźwięków. Fascynat twórczości Kory.

Prowadzenie: Piotr Metz