Przejdź do treści
 • grudzień 2022
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  282930123456789101112131415161718192021222324252627282930311
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
Koncertobozowa 85Ukrainawolskie centrum kultury
Wszyscy
Kultura

Na przekór ciemności, na przekór wojnie… Koncert charytatywny na rzecz Ukrainy

29

kwi

piątek, godz. 18:00 -

Warszawa,

Wolskie Centrum Kultury, Obozowa 85

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Agata Hudomiętwww.wck-wola.pl

Cena: dowolna cegiełka na wsparcie działań pomocowych dla Ukrainy

(…) Stoję na przekór wiatrom
Na przekór
Widzę na przekór ciemności
Na przekór
Myślę na przekór kamieniom
Na przekór (…)
(fragment tekstu piosenki “Na przekór” zespołu Klan)

W ramach cyklu Scena Dla Wszystkich zapraszamy na koncert “Na przekór ciemności, na przekór wojnie” w wykonaniu zespołów Madrugada Sombra, Korinnia i Automaty.

Od pierwszych dni nieludzkiej agresji, jaka spotkała nasz bratni kraj ze strony rosyjskich oprawców, nie pozostawaliśmy obojętni. Każdy pomagał, wspierał, angażował się jak mógł, na różne sposoby. Teraz chcemy połączyć swoje siły i zgodnie mówić jednym językiem, którym jest MUZYKA.

Jako artyści wierzymy, że to co robimy może zmieniać świat, kształtować ludzkie umysły i rozgrzewać serca, dawać nadzieję oraz wzmacniać, mobilizować do działania, uwrażliwiać i wreszcie uzdrawiać.

Zapraszamy na koncert charytatywny “Na przekór ciemności, na przekór wojnie…”, poprzez który pragniemy wyrazić absolutny sprzeciw wobec wojny jakiejkolwiek, wojny jako niszczycielskiej siły, która odbiera i zabija człowieczeństwo. Nikt nie powinien doświadczać wojennego koszmaru.

Nadrzędnym celem koncertu jest wsparcie zbiórki na pomoc humanitarną, organizowanej przez grupę wspaniałych ludzi, prawdziwych Bohaterów, którzy od pierwszego dnia wojny rzucili się w wir działania i do dziś się nie zatrzymali ani na chwilę – akcji Ukraina Pomagamy Zbiórka Medyczna. Podziwiamy ich odwagę, upór a także konsekwencję w niesieniu pomocy wszędzie tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Od początku trwania wojny zorganizowali aż 36 transportów, m.in. ze specjalistyczną pomocą medyczną, które dotarły w miejsca objęte bezpośrednim zagrożeniem, na front a także do szpitali na Ukrainie. Chcemy ich wesprzeć najlepiej jak potrafimy! Dlatego łączny dochód z dobrowolnych cegiełek-wejściówek na koncert oraz ze sprzedaży naszych płyt pragniemy przekazać na wsparcie tej grupy!

Jako Madrugada Sombra razem z Fundacją „Muzyka jest dla wszystkich” zaprosiliśmy do wspólnego koncertu zaprzyjaźnionych artystów z innych formacji. Zagrają razem z nami wspaniałe projekty: Korinnia oraz Automaty!
Będzie też kilka niespodzianek muzycznych o których więcej informacji zdradzimy już niebawem…
Jesteśmy pełni nadziei i wiary w to, że wspólnie osiągniemy ten szczytny cel i przekażemy dalej konkretne wsparcie!
Tylko z Wami jest to możliwe, dlatego przybywajcie tłumnie na nasz koncert!
RAZEM MAMY MOC SPRAWCZĄ I MOŻEMY NIEŚĆ REALNĄ POMOC!
Bądźmy NA PRZEKÓR wojnie i wszelkiemu złu, które ona powoduje.
Solidarnie z Ukrainą.
Gramy i wspieramy w następującym składzie:

Korinnia
(www.facebook.com/Korinnia-105114865140392)
Zespół Korinnia czyli „korzenie” to powstała pod koniec 2022 roku siedmioosobowa grupa śpiewacza. Wykonuje ludowe pieśni w języku ukraińskim i rosyjskim, zarówno okolicznościowe, jak codzienne. Jak od starego korzenia odbija młody pęd, tak zespół daje nowe życie i świeże brzmienie dawnym melodiom. Śpiewamy tradycyjnie, głównie a capella, a każdy występ to wielka dawka pozytywnej energii i poruszających emocji.

Madrugada Sombra
(www.facebook.com/search/top?q=madrugada%20sombra)
Z hiszpańskiego madrugada-poranek, świt, sombra – cień – czyli niepowtarzalna muzyczna fuzja polskiej muzyki ludowej z flamenco, elektroniką i jazzem. Jest to bez wątpienia pierwszy tego typu projekt muzyczny w Polsce. Zespół został nagrodzony podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe zdobywając wyróżnienie w konkursie Scena Otwarta za zjawiskową prezentację i trafną fuzję kulturową w 2017 roku.
Zespół występował na wielu prestiżowych festiwalach i wydarzeniach ze świata kultury i sztuki.

Automaty
(facebook.com/Automaty-107276868376253)
Automaty są autorskim projektem Jacka Kępki, który był członkiem ostatniej odsłony zespołu KLAN Marka Ałaszewskiego, którą brał udział w nagraniu płyty “Laufer”. Ideą zespołu jest ocalenie od zapomnienia wartościowej twórczości zespołu KLAN.

СОФІЯ НАКРИЙКО (Sofia Nakryiko) to 12-letnia wokalistka z Ukrainy. Występuje pod pseudonimem Kupala. Śpiewa od 5 roku życia i uczy się śpiewu we Lwowskiej Szkole Muzycznej nr 2 w klasie nauczycielki śpiewu Natalii Bagriy. Uczy się również gry na harfie i pianinie. Brała udział w ponad 100 ukraińskich i międzynarodowych konkursach wokalnych na Ukrainie i za granicą (Hiszpania, Chorwacja, Łotwa, Słowenia i inne), gdzie zdobyła 26 nagród Grand Prix. Sofia wykonuje utwory zarówno w stylu folkowym, jak i nowoczesnym oraz jazzowym. Większość wykonywanych przez nią piosenek napisała dla niej mieszkająca w Ameryce ukraiński kompozytor i autorka Sofi Fraser.