• marzec 2024

paź

wtorek, godz. 19:00 - 21:00

Nowy Teatr

Nowy Teatr w Warszawienowyteatr.org/plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Spotkanie z autorem książki Łukaszem Barysem wokół premiery książki „Jeśli przecięto Cię na pół” poprowadzi Olga Wróbel.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Cyranka.

Marcel próbuje pogodzić się ze światem po niespodziewanej śmierci mamy. Szuka prawdy o sobie nad ziemią i pod ziemią, w telewizji i w trawie, w stodole i w szkole, w kościele i na cmentarzu. Bo wszędzie można znaleźć klucze do tożsamości, a to, co pozornie zapomniane, wzbudza szczególną ciekawość: tajemnicza przodkini Leokadia Be, trup żołnierza, duch dziadka, kolega z ławki, lalka po matce, wielka słowiańska wioska i zapomniana szkoła. Nawet obieranie ziemniaków z babcią może pomóc zasklepić pęknięcie w sobie, ale to nie takie proste, skoro wszędzie naokoło, w akompaniamencie burz, trąb powietrznych i długotrwałych susz pęka nasza rzeczywistość.

Łukasz Barys (ur. 1997). Laureat Paszportu „Polityki” 2021 za powieść „Kości, które nosisz w kieszeni”. Urodził się w Pabianicach, dorastał na wsi, mieszka w Pabianicach.

.