Przejdź do treści
  • kwiecień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
autorzyksiążkaliteraturaspotkaniespotkanie książkowe
Wszyscy
Kultura

Nowa Książka: „Octopussy” Agnieszka Szpila

12

cze

poniedziałek, godz. 19:00 - 21:00

Warszawa,

Nowy Teatr

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Nowy Teatrnowyteatr.org/plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Spotkanie z autorką poprowadzi Paulina Januszewska.

Istota, Goryl, Larwy, Dito i tytułowe Octopussy to pięć opowiadań, których tematem jest koniec – koniec porno, koniec miłości romantycznej i koniec antropocenu, są to zatem opowiadania mocno wpisane w najnowsze prądy kulturowe przejawiające się obecnie we wszystkich dziedzinach sztuki.

Octopussy to w pewnym sensie kontynuacja, ale i rozszerzenie brawurowych, ekoseksualnych Heks, które od dwóch lat są obecne w debacie społeczno-kulturowej, a prawa do nich zostały sprzedane na wiele zagranicznych rynków, w tym do USA, Francji i Brazylii.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B.

Agnieszka Szpila – pisarka, ekofeministka, kulturoznawczyni, aktywistka. Autorka książki Heksy (W.A.B., 2021) nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike”. W swojej twórczości zajmuje się tematami związanymi z seksualnością oraz dyskryminacją określonych grup społecznych. Seksualność jako pole walki oraz poszerzania wyobraźni, ekofeminizm i walka o wyrównanie szans osób z niepełnosprawnościami to główne zagadnienia, którym poświęca uwagę.

Swoje książki traktuje jako projekty społeczno-polityczno-kulturowe, a pisanie dla samego czytania uważa za anachroniczne i niestosowne w świecie dotkniętym ludobójstwem, kobietobójstwem, a także kryzysem klimatycznym i związaną z nim nadciągającą katastrofą.