• marzec 2024
    2627282912345678910111213141516171819202122232425262728293031

autorzyksiążkaliteratura

Nowa Książka: „Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze” Joanny Erbel

kwi

poniedziałek, godz. 19:00 - 21:00

Nowy Teatr

Nowy Teatr w Warszawienowyteatr.org/plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze to opowieści z życia innowatorki poszukującej lepszego świata, która dzieli się z nami swoimi doświadczeniami. Zachęca nas, żebyśmy nie pozostawali w sferze marzeń, ale testowali własne wizje, bo tylko w praktyce możemy rozstrzygnąć, czy dane rozwiązanie sprawdzi się czy nie.

Żyjemy w czasach, gdzie zmiana myślenia jest konieczna. Trzeba zatrzymać katastrofę klimatyczną i przebudować system społeczno-ekonomiczny. Aby wymyślić świat na nowo, potrzebujemy nowych narracji opierających się na pozytywnych wizjach przyszłości, które będą służyć nam za drogowskaz i mobilizować nas do działania. Autorka prowadzi nas przez opowieści o miejskich projektach, pokazując, że nie ma jednej recepty na sukces, ale możemy szukać schematów działań, które zwiększą jego powodzenie.

Wychylone w przyszłość to książka o tym, że niewielkie lokalne działania przecierają drogę szerszym trendom i że prototypowanie rzeczywistości to sposób na testowanie idei. Kluczem do sukcesu jest współpraca – tylko dzięki połączeniu różnych kompetencji i perspektyw możemy przekraczać nasze ograniczenia. To zachęta do tego, żebyśmy zauważali zalążki lepszego świata i je pielęgnowali. Autorka szczególną uwagę poświęca miastom jako najlepszym przestrzeniom do wdrażania innowacji oraz projektom wykorzystującym potencjał społeczności lokalnych zarówno w kraju, jak i za granicą. To książka o optymizmie, niełatwym, ale potrzebnym.

Joanna Erbel – socjolożka, ekspertka ds. innowacji, działaczka społeczna, liderka klubu samorządowego CoopTech Hub. Autorka książek Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej oraz Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze.

Sylwia Chutnik – pisarka, feministka, działaczka społeczna i publicystka. Wspiera wiele projektów i kampanii społecznych oraz zbiórek charytatywnych. Obszary zainteresowań: prawa kobiet, sytuacja dzieci, prawa zwierząt, promocja czytelnictwa i kultury.
Filip Springer – pisarz i fotograf, autor podcastów, pomysłodawca festiwalu literackiego w Miedziance, współtwórca Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu w Warszawie.

Rafał Matyja – politolog, historyk, publicysta, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Współpracownik Tygodnika Powszechnego.