Przejdź do treści
 • czerwiec 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  2728293031123456789101112131415161718192021222324252627282930
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
Wszyscy
Kultura

Qahwah arabiyya: społeczno-kulturowe spotkanie z Bliskim Wschodem przy arabskiej kawie | ONLINE

06

gru

poniedziałek, godz. 18:30 - 20:00

Warszawa,

online

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Centrum Interpretacji Zabytkówmuzeumwarszawy.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Qahwah arabiyya: społeczno-kulturowe spotkanie z Bliskim Wschodem przy arabskiej kawie | ONLINE

Poranny aromat kawy? Mielonej, parzonej lub gotowanej… Każdy z nas ma swoją ulubioną, ale jaka jest ta która przypomina nam Afrykę Północną i Bliki Wschód? Z kardamonem, cynamonem czy sama mała czarna?

Zapraszamy na kolejną odsłonę spotkań, które pozwolą nam zrozumieć odmienności społeczno-kulturowe oraz to, co nas łączy, poprzez smak kawy. Tym razem punktem wyjścia do dyskusji będzie kawa w Afryce Północnej i Bliskim Wschodzie, wzbogacone o lokalne przepisy oraz to co dzieje się wokół niej.

Dr Magdalena El Ghamari – doktor nauk społecznych. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (INPISM) oraz Kierownik Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego Collegium Civitas w Warszawie. Członek Society for Libyan Studies (The British Academy), Zainteresowania naukowe: religia i kultura świata arabsko – muzułmańskiego oraz militarne aspekty bezpieczeństwa (terroryzm). Prywatnie miłośniczka kuchni bliskowschodniej oraz architektury i sztuki Islamu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.