Wiek powyżej: 55

Razem przez Pokolenia – cykl 4 warsztatów. Online.

lis

czwartek, godz. 17:00 - 19:00

Online: www.akademia55.pl

Fundacja WIEM i UMIEM we współpracy z Akademią 55+ http://www.akademia55.pl Strona organizatora w serwisie Facebook

Opis warsztatów.

Zapraszamy na cykl 4 warsztatów online: Razem przez pokolenia (4 spotkania)
Spotkanie 1: LOL co znaczy xD?
Czyli o co chodzi z tym młodzieżowym slangiem
Pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów ,,Razem przez pokolenia”, których celem jest przybliżenie perspektywy komunikacyjnej pokolenia ,,Z”, czyli osób urodzonych po 1996 roku – wnuczków i wnucząt. Jak porozumiewają się ,,cyfrowi nomadzi”, którzy urodzili się w internecie? Co czytają zamiast Mickiewicza, czy Norwida? Czy oglądali ,,Ogniem i mieczem”? Zastanowimy się wspólnie nad tym, jak można rozmawiać z młodym pokoleniem tak, aby nas słuchano i tak, abyśmy też ich usłyszeli!
Data : 21 pażdziernika, czwartek
Spotkanie 2: Globalna wioska
Czyli wszystko na jednym podwórku
Drugie spotkanie z cyklu warsztatów ,,Razem przez pokolenia”. Tym razem porozmawiamy o zjawiskach, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, np. globalizacja, czyli tzw. globalna wioska. Co spowodowało taką zmianę? Jaki wpływ ma globalizacja na wartości i kulturę?
Data: 4 listopada, czwartek
Spotkanie 3: Wirtualne zwiedzanie
Czyli wspólny wypad do muzeum
Trzecie spotkanie z cyklu warsztatów ,,Razem przez pokolenia”, podczas których wspólnie, wirtualnie wybierzemy się do dwóch wcześniej wybranych obiektów.
Data: 18 listopada, czwartek
Spotkanie 4: Posty, Tweety, Foty
Czyli współczesny sposób na relacje
Czwarte spotkanie z cyklu warsztatów ,,Razem przez pokolenia”, podczas którego będziemy rozmawiać o social mediach: Facebook, Instagram, Twitter, czy Tiktok. Jak to działa? Dlaczego to działa? Jakie ryzyka i jakie korzyści za sobą niosą wirtualne platformy do komunikacji?
Data : 2 grudnia, czwartek
Na warsztaty zaprasza:
Angelika Sadkowska
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz ukończyła Specjalizację Psychoterapia również na Uniwersytecie Warszawskim. Przez cały okres studiów aktywny członek zarządu i prezeska SKN Psychoterapii ,,Dialog”, gdzie organizowała i uczestniczyła w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach z zakresu Psychoterapii.
Aktualnie pracuje jako psycholog i jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne i (auto)destygmatyzujące dla seniorów, młodzieży oraz osób dotkniętych kryzysem psychicznym i ich bliskich. Aktywna działaczka w fundacji eFkropka oraz Wiem i Umiem. Opiekunka w Telefoniepogadania.pl dla osób starszych.
Więcej informacji i zapisy na platformie Akademii 55+
www.akademia55.pl
W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
angelika.anna.sadkowska@gmail.com
michal@akademia55.pl