Przejdź do treści
  • kwiecień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
demencjaonlineWarszawawebinarium
Wszyscy
Edukacja

Rozmowy o problemach z jedzeniem i odżywianiem w demencji

27

lis

piątek, godz. 17:00 - 19:00

Warszawa,

online

Wstęp wolny

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Fundacja Wsparcie http://fundacjawsparcie.eu/ Strona organizatora w serwisie Facebook

Rozmowy o problemach z jedzeniem i odżywianiem w demencji

Serdecznie zapraszamy na webinarium: „Rozmowy o problemach z jedzeniem i odżywianiem w demencji” z wyjątkowymi prowadzącymi! Spotkanie odbędzie się 27.11.2020 w godz. 17.00 – 19.00 na platformie zoom.us.

Zapisy: fundacjawsparcie@os.pl, tel: 570 386 060.

Sposób odżywiania, to jak odżywiamy nasz mózg, mocno wpływa na nasze zdolności intelektualne i funkcjonowanie poznawcze. Mózg jest jednym z najbardziej wrażliwych organów na odżywianie! W czasie epidemii ważnym aspektem odżywiania jest jego wpływ na budowanie odporności. O tym jak odżywiać organizm chorego na demencję, w oparciu o najnowsze badania naukowe opowie Pan Mikołaj Choroszyński – dietetyk i psychodietetyk, wykładowca, autor pierwszej na polskim rynku książki o diecie przeciwdziałającej chorobom neurodegeneracyjnym takim jak choroba Alzheimera, o nazwie „Dieta MIND. Sposób na długie życie”.

No tak, tylko jak zadbać o właściwe odżywianie, kiedy pojawiają się problemy z jedzeniem chorego? Kiedy chory odmawia jedzenia, je zbyt dużo lub za mało, bawi się jedzeniem, pluje, nie chce pić lub odmawia jedzenia warzyw czy owoców? O tym jak rozwiązywać problemy z jedzeniem opowie Pani Marlena Meyer – gerontopedagog, pierwszy polski certyfikowany trener w amerykańskim programie edukacyjnym o demencji „Pozytywne podejście do opieki” (ang. PositiveApproach to Care (PAC), autorstwa TeepySnow.Nową wiedzę i najnowsze trendy w edukacji o opiece w chorobach neurodegeneracyjnych czerpie z najlepszych źródeł z kontynentu amerykańskiego, Australii i Wielkiej Brytanii.

Webinarium realizowane w ramach projektu „ Przywrócić do świata – wsparcie rodzin żyjących z demencją” skierowane jest do mieszkańców Warszawy, bliskich i opiekunów osób starszych a także wolontariuszy i osób zainteresowanych wpieraniem osób starszych. Spotkanie odbędzie się na platformie zoom. Osoby zainteresowane otrzymają link do spotkania po zgłoszeniu na adres: fundacjawsparcie@os.pl

Spotkanie dofinansowane jest ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.