Przejdź do treści
  • wrzesień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    262728293031123456789101112131415161718192021222324252627282930123456
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
Wszyscy
Kultura

Saharyjskie gibli z libijskiego Fezzanu i Tripolitani | ONLINE

24

lis

środa, godz. 18:30 - 20:00

Warszawa,

online

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Centrum Interpretacji Zabytkówmuzeumwarszawy.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Saharyjskie gibli z libijskiego Fezzanu i Tripolitani | ONLINE

W cyklu wykładów pod wspólną nazwą „Spacery UNESCO” zapraszamy na podróże po Afryce Północnej, do Libii, które poprowadzi dr Magdalena El Ghamari.

Stanowisko archeologiczne Leptis Magna, czyli jedno z najlepiej zachowanych ruin starożytnego miasta rzymskiego, usytuowane na libijskim wybrzeżu Morza Śródziemnego oraz do sąsiedniej Subraty, gdzie położony jest kompleks starożytnych ruin, w 1982 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Spotkanie zakończy spacer po „perle pystyni” czyli Gadameszu, który jest położony w zachodniej Libii, w oazie na Saharze, przy granicy z Algierią i Tunezją.

Dr Magdalena El-Ghamari – doktor nauk społecznych. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (INPISM) oraz Kierownik Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego Collegium Civitas w Warszawie. Członek Society for Libyan Studies (The British Academy), Zainteresowania naukowe: religia i kultura świata arabsko – muzułmańskiego oraz militarne aspekty bezpieczeństwa (terroryzm). Prywatnie miłośniczka kuchni bliskowschodniej oraz architektury i sztuki Islamu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Sprawdź ofertę wykładów Centrum Interpretacji Zabytków.