Wiek powyżej: 13

paź

poniedziałek, godz. 17:00 - 18:00

Centrum Wielokulturowe Jagiellońska 54, wejście od Pl. Hallera

Małgorzata Romanowskacentrumwielokulturowe.waw.plStrona organizatora w serwisie Facebook

O seniorach dla każdego – dla seniora i dla tego, kto seniorem kiedyś będzie. Zapraszamy w poniedziałek 5 października o 17:00 do Centrum Wielokulturowego na wykład dr Beaty Machul-Telus.
Marginalizacja, ageizm, mowa nienawiści wobec seniorów – co to wszystko znaczy, skąd się bierze, jak temu przeciwdziałać? Jak będzie wyglądać nasza przyszłość, w której seniorzy będą coraz bardziej znaczącą grupą. I wreszcie, co robić, by minimalizować wykluczenie osób starszych?
Na te wszystkie pytania odpowie dr Beata Machul-Telus już w najbliższy poniedziałek o 17:00 w Centrum Wielokulturowym.
Starość to nieodłączna część ludzkiego życia. Nie odrzucajmy jej.
Szczegóły wydarzenia:
Prowadząca:
Dr Beata Machul-Telus jest wiceprezeską Stowarzyszenia PRO HUMANUM, autorką i koordynatorką projektów edukacyjnych z zakresu ochrony praw człowieka i obywatela, wielokulturowości oraz przeciwdziałania dyskryminacji.
Tematyka wykładu:
  • przedstawienie wybranych problemów wynikających z kwestii starzenia się społeczeństw oraz cech społeczno-demograficznych i ekonomicznych charakteryzujących seniorów jako zbiorowość;
  • scharakteryzowanie wybranych problemów starości w wymiarze indywidualnym oraz w funkcjonowaniu osób starszych w społeczeństwie i kulturze, przyczyniających się do ich marginalizacji;
  • ageizm i mowa nienawiści, jako skutek marginalizacji seniorów;
  • ukazanie możliwości przeciwdziałania skutkom marginalizacji osób starszych poprzez aktywizację społeczną.