• marzec 2024
    2627282912345678910111213141516171819202122232425262728293031

akordeonKoncertkoncert na żywomuzykamuzyka klasycznamuzyka na żywomuzyka skrzypcowa

SILENZIO – siła kontemplacji/ Rafał Grząka-akordeon/Adam Roszkowski-skrzypce/Jan Roszkowski-wiolonczela

paź

środa, godz. 19:00 -

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki

Bilet: 10 zł

Monika Kos-Nowickawarszawskietowarzystwomuzyczne.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

W środę, 13 października 2021 r. o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na niezwykle interesujący koncert:
➡️SILENZIO – siła kontemplacji
➡️ WYKONAWCY:
Rafał Grząka – akordeon
Jan Roszkowski – wiolonczela
Adam Roszkowski – skrzypce
Głównym punktem koncertu będzie utwór wybitnej tatarskiej kompozytorki Sofji Gubajduliny – SILENZIO. Dzieło skłania do kontemplacji i refleksji nad własnym życiem. Za pomocą współczesnych technik kompozytorskich dzieło staje się pewnego rodzaju katalizatorem, oczyszczeniem, jak wskazuje tytuł – skłania do ciszy. Kompozycja ta zostanie okraszona muzyką Astora Piazzolli i Mikołaja Majkusiaka. O ile o twórczości Piazzolli napisano już niemal wszystko, to muzyka młodego, ale już bardzo utytułowaego Majkusiaka charakteryzuje się stałym napięciem, jest bardzo energetyczna. Liczne zmiany agogiczne, metryczne i artykulacyjne w połączeniu z szeroką amplitudą dynamiczną i fakturalną sprawiają, że Jego utwory słucha się z wielkim zainteresowaniem. Wykonawcami koncertu będą związani z suwalszczyzną Rafał Grząka oraz Duo Roszkowski, czyli Jan i Adam Roszkowscy.
Ten wieczór na pewno na długo zostanie w pamięci!
ZAPRASZAMY!!!
Bilety w cenie 10 i 15 zł. do nabycia przed koncertem lub na https://ewejsciowki.pl/
📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki