Przejdź do treści
 • czerwiec 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  2728293031123456789101112131415161718192021222324252627282930
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
Koncertkulturamuzykasenior w Warszawiespektaklspotkanie varsavianistyczneteatrWarszawa
Wszyscy
Kultura

Snack Opera Jerzego Snakowskiego

17

paź

niedziela, godz. 16:30 - 18:00

Warszawa,

Basen Artystyczny

Bilet: 30 zł

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Warszawska Opera Kameralna https://operakameralna.pl/event/snack-opera-jerzego-snakowskiego-11/ Strona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Snack Opera Jerzego Snakowskiego

SNACK OPERA
OPEROWY KONCERT ŻYCZEŃ

Występują:

Ilona Krzywicka – sopran
David Roy – tenor
Maksymilian Skiba – baryton

Aleksander Teliga – fortepian

Jerzy Snakowski – scenariusz i moderacja

SNACK OPERA – W niedzielne popołudnia czekać będzie na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista, jeden moderator oraz dwanaście arii.

Czyli kolejny koncert operowy?
Raczej koncert życzeń, bowiem wykonamy utwory, które sami Państwo wybiorą. A ponadto opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Czas trwania: 75 minut

Cykl jest adresowany do tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i do  już wyrobionych melomanów. Jednym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tych drugich kusimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.

Spotkania prowadzi, prowokując do nieszablonowego spojrzenia na operę, Jerzy Snakowski.

W programie: może Mozart, może Moniuszko, może Verdi, może Czajkowski, może Lehar, może Gluck, a może Paisiello. To Państwo zdecydują, co będzie rozbrzmiewać na scenie Basenu Artystycznego.

Jerzy Snakowski. Popularyzator teatru muzycznego: opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” w Operze Bałtyckiej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Operetkowy zawrót głowy” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym), monodramu operowego „Diva for rent” (premiera: Teatr Polonia, 2011), cyklu programów dla TVP „Co z tą operą”.

Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku). Komentator życia kulturalnego, publicysta (trójmiasto.pl, wp.pl, Radio Gdańsk, Ruch Muzyczny). Konferansjer. Laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. Organizator turystyki kulturalnej. W przeszłości zastępca dyrektora Opery Bałtyckiej, sekretarz literacki Teatru Muzycznego w Gdyni.